BASKETBOLManşet

MÜTHİŞ İŞBİRLİĞİ

Girne Amerikan Üniversitesi kuruluşu olan ve Türkiye'nin 5 ilinde 7 kampüsü bulunan Girne Kolejleri, köklerini içinden doğduğu Darüşşafaka Eğitim kurumlarından alan Daçka Basket Kulübü ile işbirliğine imza atarak güçlerini birleştirdiler.

 

DAÇKA-GİRNE BİRLİKTELİĞİ:

Girne Koleji kampüslerinde yer alacak olan Daçka Basket Akademi ile ülke genelinde daha çok çocuğa ulaşarak sporu seven, sağlıklı ve çağdaş nesillerin yetişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen Darüşşafaka Spor Kulübü ile Girne Kolejleri arasında gerçekleşen imza törenine Girne Koleji CEO’su Dilek Cambazoğlu, Girne Koleji Eğitim Direktörü Emre Orhan, Darüşşafaka Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Kasapkaraoğlan, Darüşşafaka Spor Kulübü Alt Yapı Sorumlusu Murat Özyer ve Daçka Basket Akademi Koordinatörü Gökmen Öder katıldı.

İŞBİRLİĞİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÇOK BÜYÜK FIRSATLAR YARATACAK

Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Okullarımızda dünya kimliğinde bir eğitim sunulurken, çocuklarımızın akademik gelişim ve başarılarının yanında sosyal ve sportif yönden gelişimleri de büyük önem taşımaktadır. Yapılan bu işbirliği ileriye yönelik Kıbrıs kampüslerimizde bulunan GAÜ Amerikan Kollejlerimizle de daha kapsamlı hale gelerek, gerek Türkiye’de gerekse Kıbrıs’taki çocuklarımız için spor dalında uluslararası platformda birçok kapıyı açacaktır. Çocukların Daçka basketbol takımının maç ve antrenmanlarına katılma imkan ve olanakları olacaktır.”

KKTC’DE Kİ SPORCU KARDEŞLERİMİZE ÖNEMLİ OLANAKLAR SAĞLAYACAK

Protokol ile ilgili Daçka Basket Akademi Koordinatörü Gökmen Öder ise şu açıklamayı yaptı; “Bu anlaşma hem Türkiye’deki sporcularımıza hem de KKTC’deki sporu seven her kesime hitap edecektir. Darüşşafaka Basketbol ile Girne Koleji arasındaki işbirliği, ada sınırları içinde spor yapmaya çalışan ve yurt dışına açılmak için bir fırsat bekleyen KKTC’de ki sporcu kardeşlerimize önemli bir olanak sağlayacaktır. Bizlerle, imkansız görünebilen uzaklıkta olan ve belki de hayal edilemeyecek bir birliktelik ortamını sağlayan GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ile Türkay Akpınar hocalarımıza ve GAÜ Koordinatörlük ekibine teşekkür ederim.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu