BASKETBOLManşet

POTADA ŞAMPİYON BELLİ OLUYOR, İSKELE’DE TARİHİ GECE

Extend Erkekler Basketbol Ligi’nde şampiyon bu akşam belli oluyor.

Üç maç kazanım easına göre oynanan ve 2-2 eşitliğin bulunduğu seride bu akşam Caesar Larnaka Gençler Birliği ile Savoy Marmara saat 20.00’de İskele Dr.Fazıl Küçük Spor Salonu’nda karşılaşacaklar.

Karşılaşmayı kazanacak takım tarihinde ilk kez Erkekler Ligi şampiyonluğuna ulaşacak.

 

Antrenörler konuştu

Şampiyonun belli olacağı final öncesinde iki takım antrenörleri açıklamalarda bulundu.

Caesar Larnaka Gençler Birliği antrenörü Hasan Kasap ile Savoy Marmara antrenörü Ahmet Gürel Alp maç için iddalı açıklamalarda bulundular.

 

Kasap: Kupayı evimizde İskele’de kaldırmak istiyoruz

Caesar Larnaka Gençler Birliği koçu Hasan Kasap 2-2’ye gelen basketbol final serisi sonrasında açıklama yaptı.

Hasan Kasap sezonu 8 ay önce açtıklarını zaman zaman takımda düşüşler olabileceğini bununla birlikte derinlikli bir kadro yapısına sahip olduklarını 2-2’ye gelen seri sonrasında bugün İskele’de oynanacak ve kupanın sahibini bulacağı maçta kupayı kaldıran taraf olmak istediklerini kaydetti.

Kasap camiamızın ve oyuncularımızın bugün kupayı en çok isteyen taraf olduğunu göstereceğine inandığını belirtti. Kasap final serisinin uzun yıllardan sonra basketbol severlere güzel bir seyir zevki verdiğini ve sakatlık olmadan sporun erdemine yaraşır bir final olmasını diledi.

 

Alp: Şampiyon olacağız

Savoy Marmara antrenörü Ahmet Gürel Alp de final ile ilgili olarak, “Sezona çok geç başladık. yeni kurulmuş bir takımız.  En iyi şutörlerimizden biri olan Halit askere gittti. Bu dezavantajlarımız olmasına rağmen oyuncularım bütün mazeretleri ortadan kaldıracak karakteri gösterdi. Maçlarda verdiğimiz kararlı mücadele bizi yarışın içinde tuttu.

Takımda arkadaşlık çok iyi duruma geldi. Birbirimize olan bağlılılığımız ve inancımız sayesinde finalin son maçını da kazanabileceğimize dair büyük bir şansa sahibiz. Taraftarımızın sayısı da her geçen maç artıyor. Finale yakışır bir seri oldu. 2-0 dan geri geldik ve şampiyonluğu alacağız. Kendimize güveniyoruz.” açıklamasını yaptı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu