GenelManşetTÜRKİYE

YİNE BİR BALKAN ŞAMPİYONASI AYNI DUYGULARLA BAŞLADI

Kıbrıslı Türk Milli atletimiz Buse Savaşkan’ın da yarın Türkiye adına piste çıkacağı Balkan Atletizm Şampiyonası bugün başladı. Her zaman olduğu gibi Kıbrıslı Rumlar’ın da yine boy gösterdiği yarışların açılışında yaftada Cyprus-Güney Kıbrıs yazması dikkatlerden kaçmadı.

Okan KARADEMİR

İzmir’de düzenlenen 77’nci Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonası bugün başladı. İzmir Atatürk Stadı’nda gerçekleşen şampiyonaya 21 ülkeden 430 sporcu katıldı.

İzmir’de 35 yıl aradan sonra Balkan Atletizm Şampiyonası düzenlenirken, yarın sona erecek şampiyonada sporcular haziran ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası barajını geçmek ve olimpiyat kotası almak için mücadele ediyor.

Yarışmalara Türkiye’nin yanı sıra Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Bulgaristan, Bosna Hersek, Ermenistan, Gürcistan, Hırvatistan, Yunanistan, Makedonya, Kıbrıs, Karadağ, Kosova, Moldova, Romanya, Sırbistan, Ukrayna, Malta, Slovenya, San Marino katıldı.

Buse yarın pistte olacak, bizimkiler tribünde

Olimpiyat kotası arayan ülkemizin Milli atleti Buse Savaşkan da yarın kadınlar yüksek atlama branşında Türkiye Milli Takımı adına pistte olacak.

Buse’yi yalnız bırakmamak ve destek olmak için İzmir’e gelen KKTC Atletizm Federasyonu kafilesi yarışları tribünden takip etti.

Önemli isimler yer alıyor

Şampiyonada uzun atlamada Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Yunanistanlı Miltiadis Tentoglou, yüksek atlamada Avrupa Şampiyonası madalyalı sporcu Angelina Topic gibi üst düzey sporcular yer alıyor.

 

Yine Cyprus-Güney Kıbrıs karmaşası

Şampiyonanın açılış seremonisinde tüm ülke bayrakları yerlerini alırken Güney Kıbrıs da her zamanki gibi yine seremonideki yerini aldı.

Yaftada bir kez daha İngilizce olarak Cyprus yazarken Türkçe olarak ise Güney Kıbrıs yazılması yine dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan Kıbrıslı Rum sporcular katıldıkları yarışmalarda başarılı sonuçlara imza atarak dikkat çektiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu