DİĞER SPORLARManşet

YETER ARTIK!

Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu isyan ederek artık yeter dedi. Dahlameroğlu, spor merkezlerinde görevli iki binin üzerinde çalışanın eşlerinin, çocuklarının yüzüne bakamadığını, ailelerini geçindiremediğini, borçlarını, taksitlerini, kiralarını ödeyemediğini, artık toplum içine çıkamayacak noktaya geldiklerini ve yüzlerce spor merkezinin batmakta olduğunu haykırdı.

SPOR MERKEZLERİ BATIYOR:

KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu, federasyona bağlı spor merkezlerinin bir ayı aşkın süredir kapalı olduğunu belirterek; “Çok büyük sermaye yatırımları ve iki bin kişinin üzerinde çalışanı ile ülkemiz şartlarında büyük bir ekonomik sektör olan spor merkezlerimiz, birinci kapanış sürecinin ekonomik yaralarını tedavi edemeden ikinci kapanış ile batma aşamasına gelmiştir.” dedi.

 

YANLIŞTAN BİR AN ÖNCE DÖNÜLMELİ:

Dahlameroğlu, “bugün itibariyle birçok iş yerinin açıldığı serbest dolaşımın rahatlatıldığı bir ortamda, sağlıklı olmak, bağışıklığımızı güçlendirmek için en çok gereken spor yapma özgürlüğünün kısıtlanması hatta yasaklanması anlaşılır bir durum değildir.” diyerek hükumeti ve  Sağlık Üst Komitesi’ni bir an önce bu yanlıştan dönmeye davet etti. Başkan; “Devlet yetkililerimize ve tüm kamuoyuna bildiririz ki sağlık için spor yapılan spor merkezlerimizin bulaşı merkeziymiş gibi kapalı tutulması kabul edilemez.” ifadeleri kullandı.

 

EN DÜŞÜK BULAŞ RİSKİ YERLER CEZALANDIRILIYOR:

Başkan; “Birinci açılış tarihinden (27 Mayıs 2020) günümüze spor merkezlerimiz devletimizin almış olduğu hijyen tedbirlerini fazlasıyla yerine getirmiş ve uygulamıştır. Toplum sağlığı için üzerimize düşeni en iyi şekilde yerine getirmiş ve Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu bulaş oranları istatistiki bilgi tablosunda en düşük bulaşı olan sektörlerden biri olarak belgelenmiştir. Ancak buna rağmen yine de yaşadığımız süreçte bizler cezalandırıldık, kapatıldık ve halen kapalıyız.” diyerek tepkisini ortaya koydu.

 

İSYAN NOKTASDINDAYIZ, LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN:

Spor merkezleri çalışanları da ortak bir açıklama yaparak isyanlarını dile getirdi. Çalışanlar; “Bizler; federasyonumuza bağlı spor salonu sahipleri ve çalışanları olarak tahammül edilemez noktayı geçtik; eşimizin çocuklarımızın yüzüne bakamayacak, borçlarımızı, taksitlerimizi, kiramızı ödeyemeyecek toplum içine çıkamayacak noktaya geldik. Devlet yetkililerine durumumuzu defalarca anlatmamıza rağmen hiçbir olumlu sonuca ulaşamadık. Ve artık isyan noktasındayız. Lütfen sesimizi duyun. Binlerce çalışan ailesine bakamıyor. Yüzlerce spor merkezi batıyor.” şeklinde açıklama yaparak yetkilileri göreve davet etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu