GenelManşet

YERLİ AMBARGOYA KARŞI İSYAN!

Spor salonu sahipleri ve sporcular, Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu öncülüğünde dün Sağlık Bakanlığı önünde ses getiren bir eylem gerçekleştirdi. Federasyon başkanı Ali Dahlameroğlu, artık nefes alamadıklarını ve evlerine ekmek götüremediklerini açıklayarak spor merkezlerinin derhal açılmasını talep etti.

SAĞLIK ÜST KURULU VE HÜKÜMETİ PROTESTO ETTİLER

Sağlık Bakanlığı önünde çok sayıda polisin de bulunduğu eylemde spor salonu sahipleri ve sporcular, “Battık Sesimizi Duyun Ekmeğimizin Peşindeyik”, “Koronadan Değil Açlıktan Öleceğiz”, “Fitness Sektörü Eğlence Değil Sağlık Sektörüdür”, “Destek Ver, Vermiyorsun Bari İzin Ver” yazılı pankartlar açarak tepkilerini ortaya koydular. Eylemciler daha sonra yanlarında getirdikleri spor aletleri ile Sağlık Bakanlığı önünde spor yaparak Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu ve hükumeti protesto ederek olaysız bir şekilde dağıldılar.

 

DAHLAMEROĞLU: SPOR MERKEZLERİ BATTI

Eylemde konuşma yapan federasyon başkanı Ali Dahlameroğlu, “Spor merkezleri bir ayı aşkın süredir kapalıdır. Çok büyük sermaye yatırımları ve iki bin kişinin üzerinde çalışan sayısı ile ülkemiz şartlarında büyük bir ekonomik sektör olan spor merkezlerimiz, birinci kapanmanın etkilerini atlatamadan ikinci kapanış ile batmıştır. Bugün itibariyle birçok işyerinin açıldığı, serbest dolaşımın olduğu bu ortamda sağlıklı olmak, bağışıklığımızı güçlendirmek için spor yapmak şartken, spor yapma özgürlüğünün kısıtlanması anlaşılır değildir.” dedi.

 

İSTATİSTİKLER ORTADA, MANTIKLI AÇIKLAMA YOK

Dahlameroğlu; “Bugüne kadar yetkililerle yaptığımız görüşmelerde neden kapalı olduğumuz hakkında bilgi verilmemiş ve mantıklı bir açıklama yapılmamıştır. Biz ilk açılış tarihinden itibaren tüm hijyen tedbirlerine fazlasıyla uyduk. Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı bulaş oranları istatistik bilgi tablosunda da en düşük bulaşı olan sektörlerden biri olarak belgelendik. Buna rağmen bizler cezalandırıldık, kapatıldık, halen kapalıyız.” ifadelerini kullandı.

 

İSYAN EDİYORUZ, AÇMAZSANIZ BİZ KENDİMİZ AÇACAĞIZ

Başkan açıklamalarını; “Spor salonlarını bulaş merkezi olarak görmelerine karşıyız. Bizler tahammül edilebilecek noktayı geçtik. Eşimizin, çocuklarımızın yüzüne bakamıyoruz, borçlarımızı, taksitlerimizi, kiramızı ödeyemiyoruz. Bu durumu devlet yetkililerine defalarca anlattık ancak olumlu sonuç alamadık. Artık isyan noktasındayız. Sesimizi duyun. Nefes alamıyoruz. Evimize ekmek götürebilmemiz için bizi derhal açın yoksa bizler de diğer tüm sektörler gibi spor salonlarımızı kendimiz açacağız.” sözleriyle sonlandırdı.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu