DÜNYAManşet

VİSYON MESELESİ

Global Profesyonel Tenis Antrenörleri Derneği'nin bugüne kadar Dünya Tenis Konferansı'na katılan antrenörlerin milletlerini temsilen ülke bayraklarıyla duyurduğu seminer görselinde, KKTC bayrağının da yer alması ülkemizi gururlandırdı.

 

MUSTAFA ÜLKER İLE BAŞLAYAN HEYECAN

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu Başkanı Hasan Gazioğlu konuyla ilgili gençlerimiz ve ülke tenisinin geleceği adına çok önemli bir gelişme olduğunu kaydederek şu açıklamaları yaptı. “2016 yılının Ocak ayında Avusturalya’da, Avusturalya Açık Antrenörler Konferansına Avusturalyalı konferans konuşmacılarından ve organizatörlerinden olan Emma Doyle’nin daveti üzerine Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu’na bağlı antrenör Mustafa Ülker bu seminere katılma fırsatı buldu. Ülker, Aynı yıl İngiltere’de Haziran ayında düzenlenen Wimbledon Tenis Turnuvası kapsamında gerçekleşen, Wimbledon Antrenörler Konferansı’na da yine konferans konuşmacısı ve organizatörlerinden olan Simon Wheltly’in daveti ile tenis alanındaki ikinci önemli konferansa katılma şansı da buldu. Bu konferanslara gelen davetler Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu’na bağlı bir antrenör olarak Mustafa Ülker’e geldi.”

 

GENÇLERİMİZ VE ÜLKE TENİSİNİN GELECEGİ ADINA UMUT VERİCİ

“Bu önemli konferanslara davet edilmeden önce Emma Doyle’yi ülkemize hem konferans vermesi için, hem de oyuncularımız ile kamp yapması için davet ettik. Ülkemizde gerçekleşen bu organizasyonlardan çok memnun kalan Emma Doyle konferansın hemen ardından Avusturalya Open Antrenörler Konferansı’na resmi bir davet mektubu ile antrenörümüzü davet etmişti. Yine Avusturalya Open Antrenörler Konferansı’nda bağlantı kurulan Simon Wheltly’i de ülkemizde hem konferans, hem de kamp yapması için davet ettik. Ülkemizde geçirdiği kamp ve konferans sürecinden çok memnun kalan Simon Wheltly de Wimbledon turnuvasına bağlı antrenörler konferansına resmi davet yazısı ile antrenörümüzü davet etti. Ertesi yıl yine aynı seminere bu kez de Çağlar İzkan davet edildi. Bu bağlantıların ve katılımların tamamı Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu ve KKTC olarak kabul gördü. Son paylaşılan seminer görseli seminere bugüne kadar katılan antrenörlerin milletlerini temsil etmektedir. Bu görselde bayrağımızın olması gençlerimiz ve ülke tenisinin gelecegi adına umut verici bir olaydır.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu