DİĞER SPORLARManşet

TÜRKİYE’DEN KKTC’YE YÜZEREK GELİP GERİ DÖNECEK

2010 yılında Anamur'dan Girne’ye 26 saat 15 dakikada yüzerek rekor kıran Alper Sunaçoğlu, 11 yıl aradan sonra bu kez tüm zamanların dünya rekorunu kırmaya çalışacak. Rekortmen sporcu 160 km'den oluşacak parkurda Türkiye'den KKTC'ye yüzerek gelip geri dönmeye çalışacak.

 

HEDEF TÜM ZAMANLARIN DÜNYA REKORU

Rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu, tüm zamanların dünya rekorunu kırmayı hedefliyor. 2010 yılında Mersin’in Anamur İlçesi’nden Girne’ye 26 saat 15 dakikada yüzerek rekor kıran ve bu rekoru Türkiye Yüzme Federasyonu (TYF) ile Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) Gözlemci Hakem Komitesi tarafından tescillenen Sunaçoğlu hedefini büyüttü.

KIBRIS YÜZME MESAFEMİZDE OLAN YAVRU VATANIMIZDIR

Alper Sunaçoğlu yaptığı açıklamada; “11 yıl aradan sonra şimdi sırada yeni rekor denemem ile yüce Türk Milleti adına bir rekor daha kıracağız Allahın izniyle. Bu kez KKTC’ye yüzerek gidip yüzerek geri dönüş yapıp 160 km mesafeyi kat ederek tüm zamanların dünya rekorunu kıracağız.” ifadelerinmi kullandı. Rekortmen yüzücü “Kıbrıs Yüzme Mesafemizde Olan Yavru Vatanımızdır” sloganıyla bunu tüm dünya milletleri bir kez daha hatırlayacak ve anlayacaktır dedi.

20 TEMMUZ 2021’DE YÜZEREK ADAYA ÇIKACAK

Sunaçoğlu yeni rekor denemesiyle ilgili 20 Temmuz 2021 tarihinde Türk askerinin çıkartma yaptığı yerden Kıbrıs’a çıkmayı planladığını söyledi. Adaya vardıktan sonra 12 saat ara verip önce sağlık ve gıda desteği alacak, daha sonra ise fırsat olması durumunda devlet erkanını ziyaret edip yine çıkartma plajından geri Türkiye’ye yüzmeye başlayacak. Rekortmen yüzücü asıl mesajının Kıbrıs adasının yüzerek gidip yüzerek geri dönüş yapacak kadar Ana vatana yakın olduğunu bir kez daha tüm dünyaya duyurmak olduğunun altını çizdi.

KKTC-MERSİN BAŞKONSOLOSUNU ZİYARET ETTİ DESTEK ALDI

Alper Sunaçoğlu dün ise KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Sunaçoğlu, “Kıbrıs Bizim Yüzme Mesafesindeki Vatanımızdır” sloganıyla 20 Temmuz Barış Harekatının yıldönümünde yeniden Anamur’dan ülkemize gidiş-dönüş solo yüzme geçişi planladığını ifade ederek proje hakkında bilgi verdi. Sunaçoğlu, projesine destek veren ve kendisini makamında konuk eden, KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli ‘ye misafirperverliği ve projeye ilgisinden dolayı şahsı ve ekip arkadaşları adına teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu