FUTBOLManşet

Tremeşeli H. Dumlupınar’dan Hakem Hatalarına Tepki

AKSA Süper Lig ekiplerinden Tremeşeli Holding Dumlupınar, basın açıklaması yaparak hakem hatalarına tepki gösterdi.

Açıklamada, hakem hatalarından kaynaklı futbolcu ve puan kayıpları yaşandığı ifade edildi. Gelinen noktada artık susulmayacağı belirtilen açıklamada sezon başından bu yana kayıt altına alınan ve yaşanan hakem hatalarını basın toplantısı ile tüm kamuoyu ile paylaşabilecekleri de vurgulandı.

Konu ile ilgili yapılan basin açıklaması şu şekilde:

“Kamuoyunun bilgisine; Tremeşeli Holding Dumlupınar Türk Spor Kulübü, kurulmuş olduğu 1953 yılından itibaren altyapısından yetiştirdiği sporcularla, mücadele ettiği tüm kulvarlarda centilmence ve “fair play” ruhu içerisinde yarışmaya özen göstermiş, çizgisinden ödün vermeden günümüze kadar varlığını sürdürmeyi başarmış, yaklaşık 500 lisanslı sporcusuyla her branşta ve her yaş kategorisinde adından söz ettirmeye devam etmiştir.

Bugüne kadar göstermiş olduğumuz “fair play” ruhu ve centilmenlik anlayışı, anlaşılan o ki, “birileri ve bir takım kurumlar” tarafından yanlış anlaşılmış ve Tremeşeli Holding Dumlupınar Türk Spor Kulübü hor görülüp, rahatlıkla sindirebilecek bir camia olarak algılanmıştır.

Akademisi’nden yetiştirdiği gençler ve bu gençlerle harmanlanmış tecrübeli futbolcularla , Süper Lig’deki yüksek bütçeli rakipler ile yarışmaya çalışan kulübümüz sezon başından başlamak üzere özellikle sezonun ikinci devresinde hakemler tarafından tabiri caizse “doğranmakta”, genellikle gençlerimizden oluşan dar kadromuz hakem hataları yüzünden yaşanan sakatlıklar sonucu daha da daraltılmaktadır.

Son oynadığımız Cihangir müsabakasında karşılaşmanın hakeminin  “ bilinçli” hatası sonucu genç futbolcumuz Nazım Deveci’nin köprücük kemiği kırılmıştır.

Ligin ikinci devresinden başlamak üzere Mesarya, Alsancak-Yeşilova, Larnaka Gençler Birliği ve son olarak Cihangir müsabakasında ayyuka çıkan hakem hataları ve bu hatalara bağlı yaşadığımız futbolcu ve puan kayıpları ve bununla birlikte hata yapan hakemlerin cezalandırılmayıp tekrar tekrar maçlarımızda görevlendirilmesi sabrımızı taşırmıştır.

”Daha çok bağıranın” haklı olduğu futbol camiasında artık susmayacağımızı ve hakkımızı her alanda arayacağımızı tüm kamuoyuna bildirir, gerekmesi durumunda sezon başından beri kayıt altına aldığımız, maçlarımızda yaşanan hakem hatalarını basın toplantısı ile tüm basın mensupları ile paylaşabileceğimizi buradan ifade ederiz.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu