Manşet

TEŞEKKÜRLER MİTHAT TEKÇAM TEŞEKKÜRLER KSTÜ-GAÜ-KAÜ

Tarihte ilk kez KKTC sporcularının yararına somut bir adım atıldı. Türkiye'de hayata geçen başarılı sporcuların %100 bursla okuma olanağıyla ilgili ülkemiz sporcuları da kendi ülkesinde bu haktan yararlanabilecek. Mutabakata ilk imza atan üniversiteler KSTÜ, GAÜ ve KAÜ oldu.

Okan KARADEMİR

 

 

TÜRKİYE ÖNCÜ OLDU:

Türkiye’de geçtiğimiz haftalarda TC Gençlik ve Spor Bakanlığı ile 52 vakıf üniversitesi arasında imzalanan ve başarılı sporcuların ilgili üniversitelerde tam burslu olarak eğitim görmelerine olanak sağlayan mutabakat metni imzalanmış ve Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda da ilan edilmişti.

 

TEKÇAM’DAN TARİHİ ADIM:

Ülkemize geldiği günden bu yana müthiş bir özveri, disiplin ve samimiyet ile Kıbrıs Türk sporunu ve sporcularını çok yakından takip eden, her türlü gelişmelere anında raksiyon veren Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı KKTC Koordinatörü Mithat Tekçam bu konuyu da kısa sürede büyük bir hassasiyetle gündemine alarak sporcularımız adına tarihi bir adım attı.

 

SPORCULARIMIZA YÜZDE 100 BURS MÜJDESİ:

Mithat Tekçam’ın girişimleri sonucu Türkiye’de hayata geçen bu mutakat metnine, ülkemiz üniversitelerinden Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (KSTÜ), Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ve Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) de dahil edilmiş oldu. Böylece başarılı sporcularımız artık kendi ülkesinde yüzde 100 bursla okuma imkanına sahip olacak.

 

KSTÜ, GAÜ VE KAÜ İLKE İMZA ATTI:

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Takım sporcularını destekleme faaliyetleri doğrultusunda Milli Sporcu Bursu Mutabakat zabtı dün üç üniversite ile imzalandı. İmza törenlerinde Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı KKTC Koordinatörü Mithat Tekçam, KSTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Levent Taner, GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, KSTÜ Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Doç.Dr.Serdal Işıktaş ve Kıbrıs Bülent Ecevit KYK Yurdu Müdürü Ömer Özçelik yer aldı.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu