DİĞER SPORLARManşet

TENİSTE BİLGİ YARIŞMASI TAMAMLANDI ÖDÜLLER VERİLDİ

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu’nun, evde kapalı olduğumuz dönemi, hem eğlenip hem de bilgi tazelemek adına düzenlediği bilgi yarışması sona erdi.

Asbaşkan Sercan Erozan ve ülkenin değerli antrenörlerinden,  Merkez Kort program yapımcısı Mustafa Ülker tarafından büyük bir özveriyle düzenlenen bilgi yarışmasına her yaştan tenis sever katıldı.

Bilgi yarışmasına katılanlar arasında genç tenisçilerin tenis sahasında olduğu kadar,  ülke ve dünya tenisi hakkında bilgi sahibi olmaları Tenis Federasyonu yönetimini mutlu etti.

Yönetim, turnuvaya katılan herkesi tebrik ederken turnuvada birinci Aras Çelik – Bora Erin, ikinci ise İbrahim Can Arabacı – Ömer Anıl çifti oldu.

 

ÖDÜL İÇİN TEŞEKKÜR VE BELGESEL HAZIRLIĞI

Tenis Federasyonu’ndan yapılan açıklama şöyle devam etti; “Bilgi yarışmamız geniş bir izleyici kitlesine ulaşırken,  ülkemizin önde gelen iş adamlarından ve başarılı tenisçilerinden Ramadan Cemil’in bilgi yarışmamızda yer alması, kızı, ülkemizin değerli iş kadınlarından Işın Ramadan Cemil hanım tarafından memnuniyetle karşılanmış ve başarılı gençlerimiz kendisi tarafından ödüllendirilmiştir. Bundan dolayı göstermiş oldukları ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz. Geçmişimizi gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir. Bu bağlamda ülke gençliğimize tenis tarihimizi detaylı şekilde öğrenme fırsatını veren 1878 – 1963 yılları arası Kıbrıs tenisini anlatan belgeselimizi hazırlayan Barış Örek ve Ahmet Savaş Örek’e, bu belgeselin hazırlanması için dönemin federasyon başkanımız Saffet Barutcu’ya çok teşekkür ederiz. İnşallah belgeselimizin 2.’sinin yapılmasına gerekli katkıyı bulmak yönetimimize nasip olur. Ayrıca bilgi yarışmamızın daha geniş kitlelere BRT-2 sosyal medya hesabından gösterilmesini sağlayan Rukiye Kurt hanıma teşekkür ederiz.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu