ManşetMOTOR SPORLARI

Suzuki, 2021 MotoGP sezonunda kullanacağı motosikleti tanıttı

Son şampiyonu Suzuki, 2021 MotoGP sezonunda kullanacağı yeni motosikleti bugün Katar'da düzenlediği lansman etkinliğiyle tanıttı.

Suzuki, 2020 yılında rüya gibi bir yılı ardında bıraktı. 14 yarışlık sezonda takımlar şampiyonasını 310 puanla kazanmayı başaran Suzuki, sürücüler şampiyonasında da Joan Mir ile şampiyonluğa ulaşan taraf oldu. Bu, markanın 2001’den sonraki ilk şampiyonluğuydu.

Haberi dinle

Suzuki, 2021 gridinde sürücü değişikliği yapmayan tek takım konumunda yer alıyor ve hem Mir hem de Rins, 2022’nin sonuna kadar Japon üreticiyle yarışacaklar.

Şimdiye kadar Suzuki hariç tüm takımlar yeni sezonda yarışacakları renk düzenlerini tanıtmışlardı. Cumartesi günü bu ekiplere Suzuki de eklendi. Katar’da yapılan lansman etkinliğinde, Suzuki’nin Monster Energy sponsorluğunda yeni bir renk düzenine geçtiği görüldü.

Suzuki, seriye dönüşlerinden bu yana takım yöneticisi Davide Brivio önderliğinde çalışıyordu. Ancak Brivio, yeni sezon öncesinde şirketten ayrıldı ve Alpine F1’in yarış direktörlüğünü yapacak.

Suzuki, 2013’ten beri proje üzerinde çalışan Brivio yerine doğrudan bir isim atamak yerine, toplamda yedi üst düzey isimden oluşan yeni bir yönetim komitesi kurdu ve takımın yönetiminden bu kişiler sorumlu olacak.

Son şampiyon Mir, elde ettiği bu başarıya rağmen yeni sezonda “1 numara” ile yarışmayacağını açıkladı.

Yeni sezonda yine #36 ile yarışacak olan Mir’in bu kararıyla, ark arkaya dokuzuncu yılda #1 numara olmayacak.

Sezon öncesi testi, bugün TSi 14:00’te başlayacak.

Suzuki GSX-RR, Team Suzuki MotoGP

Suzuki GSX-RR, Team Suzuki MotoGP

1/26

Fotoğraf: Suzuki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu