DİĞER SPORLARManşet

SÜPERSİN BERK

Türkiye Triatlon Federasyonu ve Mersin Yenişehir Belediyesi iş birliğinde düzenlenen Türkiye'de 2021 triatlon sezonunun ilk yarışı dün gerçekleşti, kürsüde yine KKTC bayrağı dalgalandı.

 

TÜRKİYE’DE SEZONUN İLK TRİATLON YARIŞI

Mersin Yenişehir Belediyesi ile Türkiye Triatlon Federasyonu’nun düzenlediği Yenişehir Triatlonu dün koşuldu. Türkiye’de sezonun ilk yarışı olma özelliğini taşıyan 2. Yenişehir Triatlonuna biri görme engelli, biri kadın olmak üzere toplam 8 paratriatlet ile 298 sporcu katıldı. Sezonun ilk puanlı yarışı olan Yenişehir Triatlonunda sporcular Genç, Elit, Paratriatlon (engelli) ve Yaş Grupları kategorilerinde ter döktü.

BERK MERSİN’DE TÜRKİYE YAŞ GRUBU BİRİNCİSİ

Organizasyona Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adına katılarak ülkemizi temsil eden genç ve başarılı triatletimiz Berk Bağrıkara, yaş grubunda kürsünün zirvesine çıkmayı başardı. Yaş gruplarında 20-24 yaş grubu kategorisinde mücadele eden Berk, 1500 metre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan yarışı 2 saat 12 dakikada tamamlayarak kategorisinde Türkiye birincisi oldu ve altın madalyayı boynuna taktı.

BAĞRIKARA: BU DAHA BAŞLANGIÇ

Yarış sonrasında açıklama yapan Berk Bağrıkara “Ulusal ve puanlı olan bu yarışta en yüksek puanı alarak yaş grubumda en iyi dereceyi elde ettim. 20-24 yaş grubu birincisi oldum. Şimdi 2 Mayıs’ta düzenlenecek yine puanlı Didim Sprint Triatlon yarışına hazırlanacağım. Bu süreçte arkamda duran ve desteklerini esirgemeyen Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya’ya, Sertaç Bozatlı hocama, Mithat Tekçam hocama, Nazım Serkan Burgul hocama, Aspava Spor Kulübü’ne teşekkürü borç bilirim. Bu daha başlangıç.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu