DİĞER SPORLARGenelManşet

Sporu yönetenler örnek alsın

Bir zamanlar “Spor”un da bağlı olduğu Milli Eğitim Bakanlığı, ülke sporunun yıllardır daire şeklindeki yönetim modeline hapsedilmiş bu durumuna ve yönetenlerine örnek olacak bir davranış sergiledi. MEB okul sporlarında Türkiye'de başarılı olan öğrencileri ve öğretmenleri kutlayarak hediye takdim etti.

Bir zamanlar “Spor”un da bağlı olduğu Milli Eğitim Bakanlığı, ülke sporunun yıllardır daire şeklindeki yönetim modeline hapsedilmiş bu durumuna ve yönetenlerine örnek olacak bir davranış sergiledi. MEB okul sporlarında Türkiye’de başarılı olan öğrencileri ve öğretmenleri kutlayarak hediye takdim etti.

ÇAVUŞOĞLU SPORCU ÖĞRENCİLERİ VE ÖĞRETMENLERİNİ UNUTMADI

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirilen okul sporları müsabakaları ve yarışlarında elde ettikleri derecelerle tarihi başarılara imza atan öğrencileri ve öğretmenlerini kabul etti. Çavuşoğlu kabulde başarıları kutlarken her sporcuya ve öğretmene hediye takdiminde de bulundu.

“BU BAŞARILAR BİZLERE MORAL VE MOTİVASYON KAYNAĞI OLDU”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi tarafından organize edilen KKTC Okul Sporları müsabakaları ve yarışmalarında bireysel ve takım olarak birinci gelerek, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirilen turnuvalara katılmaya hak kazanan öğrencilerin elde ettikleri başarılarla gurur kaynağı olduğu belirtildi. Bakan Çavuşoğlu bu bağlamda büyük başarılara imza atan öğrencileri bakanlıkta ağırladı. Öğrencilerin elde ettiği bu başarılarla ülke insanına ve eğitim camiasına büyük bir gurur yaşattığına vurgu yapan Bakan Çavuşoğlu, fırsat verildiğinde Kıbrıs Türkü’nün her alanda rekabet edebileceğinin altını çizdi, “Bu başarılar bizlere moral ve motivasyon kaynağı oldu.” dedi.

“HEPİNİZİ YÜREKTEN TEBRİK EDİYOR, BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM.”

Öğrencilerin, hem akademik hem de sportif açıdan başarılı olmalarının da önemli olduğuna işaret eden Çavuşoğlu, “Bizleri gururlandıran evlatlarımızı tebrik ediyorum. Çok önemli bir başarıya imza attılar. Çocuklarımızı eğiten, bayrağımızı gururla dalgalandırmalarını sağlayan öğretmenlerimizi ve ailelerimizi de ayrıca kutluyorum. Her alanda lider çocukları bu topluma kazandıran sizler, ne kadar gurur duysanız azdır. Hepinizi yürekten tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.” diye konuştu. Böylesi önemli bir başarıya imza atan öğrencileri bakanlıkta ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu da ifade eden Bakan Çavuşoğlu, konuşmasının ardından öğrencilere hediye takdim etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu