DİĞER SPORLARManşet

SPORU YÖNETENLER “OKÇULUĞU” BİTİRDİ, BAŞKAN İSTİFA ETTİ

Okçuluk Federasyonu Başkanı Ferdi Çİftçi sporu yönetenleri topa tutarak isyan etti ve görevi bıraktı. Sporda ülkemiz gerçeklerini açıkça ortaya koyan Ferdi Çİftçi, okçuluğun ülkemiz sporunu yönetenler tarafından hiç önemsenmediğini ve bu şartlarda daha ileriye gicedek sihirli güçleri olmadığını belirterek istifa ettiç.

 

Okçuluk Federasyonu Başkanı Ferdi Çiftçi yaşanan olumsuzluklardan dolayı istifa ettiğini açıkladı.

Çiftçi dün akşam gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında konuların enine boyuna tartışıldığını ve yapacak bişey bulamadıklarını kaydederek yönetim kurulu ile birlikte istifa etme kararı aldıklarını kaydetti.

Okçuluk Federasyonu başkanı Ferdi Çiftçi yönetim kurulu toplantısı sonrasında alınan kararları basin bildirisi ile duyurdu.

 

KKTC OKÇULUK FEDERASYONU’NDAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE;

“23 Mart 2021 akşamı federasyon idari binamızda yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan bir dizi kararlar sonunda noktayı koyma kararımızı da gündeme getirdiğimizi siz değerli spor basınıyla paylaşmak istedik. Federasyonumuzda bağlı bulunan kulüp, dernek ve birliklerimize çağrıda bulunduk ve 2017 yılından beridir oluşturulan yönetim kurulu ve diğer kurullarımızla ülkemizde branşımızı üst seviyeye taşımak için üstün çabalar sarf ederek canla başla o günlerden beridir durmadan çalıştık. Eğitimsel, tesisleşme, yurt içi ve yurt dışı organizasyonlar, ödüllendirme, yurt dışından okçuluk firmaları ile sponsorluk sözleşmeleri neticesinde ülkemize malzeme getirilip kullanıma verilmesi, kurumsallaşma için tüm performansımızı kullanarak çıtanın gözle görülür bir seviyede yükselişini gece gündüz çalışarak sağladık ve yaşadık. Fakat 4 yıldır özellikle bağlı bulunduğumuz Spor Dairesi’ne yapılan taleplerimizin çok büyük bir çoğunluğu cevapsız ve askıda kaldı. Sürekli olarak daire yönetiminin değişmesi her seferinde bizi sil baştan başlamak zorunda bıraktı.”

 

FERDİ ÇİFTÇİ: OKÇULUK ÖNEMSENMİYOR DAHA İLERİYE GİDEMEZ

Başkan Ferdi Çiftçi yaptığı açıklamada; “Günümüze kadar doğal olarak tüm kulüp, dernek ve birliklerle sporcularımız gerek her ilçedeki tesis imkanlarının sağlanamaması gerekse okçuluk malzemeleri  eksiklikleri ile ilgili taleplerde bulunmaya devam ediyor. Yeni federasyon tüzüğünün 2018 yılının ilk aylarından beridir  özveriyle hazırlanarak onaya verilmesi ve cevapsız kalması ayrıca en önemlisi özellikle kış aylarında olmazsa olmaz  kapalı spor salonlarının bölgelerde  kullanıma verilmemesi veya kapalı salon projelerinin  3 yıldır daireye sunularak cevapsız kalması bizlere bu branşın daha ileriye gidemeyeceğini  ve branşın önemsenmediğini bizlere net olarak gösterdi. Sonuç olarak federasyon yönetim kurulu olarak daha ileriye gidilemeyceği ve daha ilerisi için sihirli gücümüz de olmayışından dolayı kulüplerimize desteğimizin devam edemeyceği bizler açısından noktayı koyma karanın doğru olduğunu gösterdi.”

 

YENİ BAŞKAN ADAYLARI İÇİN SEÇİM 10 TEMMUZ 2021’DE 

“Alınan kararlar doğrultusunda kulüpler olarak hemfikir olunan ortak olarak belirlenerek önerilecek yeni federasyon başkan adaylarının yapılacak çağrı tarihinde net olarak federasyon yönetim kuruluna sunulmasının ardından belirlenecek olan tarihte olağan mali kurul ve başkanlık seçiminin 10 Temmuz 2021 tarihinde   gerçekleştirileceğini spor kamuoyuna bildirir, yeni seçilecek olan okçuluk federasyon başkanı ve kurulu üyelerinin ülkemiz ve gençliğimiz için hayırlı olmasını dileriz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu