DİĞER SPORLARManşet

Sporda “İslami Dayanışma Oyunları” beklentisi

GIYNIK SPOR gündeme getirdi, Erhan Arıklı Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan talepte bulundu

 

GIYNIK SPOR’un geçtiğimiz hafta yapmış olduğu haberde Konya’da düzenlenecek 5. İslami Dayanışma Oyunları’nın bir fırsat olduğu ve KKTC olarak katılım sağlamak adına girişimler yapılması gerektiğinin altı çizilmişti.

Bunun üzerine Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, 4 yılda bir düzenlenen İslami Dayanışma Oyunlarına “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ” olarak katılım sağlamak için Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan talepte bulundu.

Arıklı, resmi yazı ile gönderilen bu isteğin kabul olması durumunda Konya’da 2021 Eylül ayı içerisinde düzenlenecek ve yıllar sonra ülkemiz sporcularının birçok branşta mücadele edebileceği “Uluslararası bir organizasyonda” yer alınacak açıklamasını yaptı.

Arıklı bu organizasyonun 1980 yılında ilk kez Türkiye tarafından düzenlendiğini hatırlatarak birinci islam ülkeleri spor oyunlarında, atletizm, futbol, güreş, tenis, voleybol ,branslarında Kıbrıs Türk Federe Devleti adı altında temsil edildiğimizi ve İzmir’de yapılan bu organizasyonda güreş ve atletizmde dereceye girerek madalya kazanıldığının da hatırlatmasını yaptı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu