FUTBOLManşet

SPOR YOK ELEKTRİK BORCU DAĞ GİBİ

Ülkemiz sporu tam 1 yıldır Covid-19 belasından dolayı tarihin en sıkıntılı süreçlerinden birisini daha yaşarken bu da yetmezmiş gibi sporsuz bir dönemde Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi ve Güzelyurt Spor Salonu’nun 5 milyon TL'lik borcundan dolayı elektriklerinin kesilmesi pes dedirtti.

 

ELEKTRİK KESİNTİSİ SORUN OLDU, FUAT TEK AÇIKLAMA YAPTI:

Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi ve Güzelyurt Spor Salonu’nun elektriklerinin kesilmesi özellikle tesislerin bakımı konusunda ciddi rahatsızlık çıkartmış ve spor camiasından bazı kesimler bunun siyasi kavgalar nedeniyle olduğunu düşünerek tepki vermişti. Ancak Spor Dairesi Müdürü Fuat Tek’in dün yaptığı basın açıklamasında ise elektrik tüketiminin ve borçlarını pandemi sürecindeki kapanmaya rağmen çok yüksek olduğunu ve bunun kabul edilebilir bir durum olmadığını belirtmesi konuya yeni bir boyut kazandırdı.

 

 

TESİSLERE VE SPORCULARA AYRILAN PARA ELEKTRİĞE GİDİYOR:

Tek, göreve geldikten sonra Aralık 2020 sonunda tesislerin toplam elektrik borcu tutarının 5 Milyon TL’nin üzerinde olduğunu, elektrik tüketiminin fazlalığının sebebinin ise Lefkoşa Atatürk Stadı’nın altında bulunan, federasyon ve kurumların kullanımındaki ofisler ve Güzelyurt Belediyesi’ne ait su pompasının Güzelyurt Spor Salonu’ndaki elektrik sayacına bağlı olması olduğunu ortaya koydu. Tek, Lefkoşa Atatürk Stadı altında bulunan federasyon ve kurumların kullanımındaki ofislerin elektrik faturalarının, Spor Dairesi tarafından ödendiği ve oluşan elektrik borcunda bunların da pay aldığını ifade ederek bunun doğru bir yaklaşım olmadığını ve spor tesisleri ile sporcular için ayrılması gereken paraların, elektrik tüketimine harcandığını üzülerek öğrendiğini söyledi.

 

BAKIM İÇİN BORÇ ÖDENENE KADAR ELEKTRİKLER GEÇİCİ VERİLİYOR:

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Fuat Tek, federasyon ve kurumların kullanımındaki ofislerin elektrik tüketim giderlerini, her federasyon ve kurumun kendilerinin ödemesinin daha doğru olacağını düşündüğünü belirterek bu konuda girişimlerine başladığını açıkladı. Tek ayrıca Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi ve Güzelyurt Spor Salonu’nun kesik olan elektriklerinin yeniden bağlanması ve sorunun çözümü için Elektrik Kurumu ile yaptığı görüşmede olumlu yanıt aldığını belirtti. Tek, “tesislerin bakım ve onarımlarının yapılmaması durumunda kaybedilecek tesislerin yeniden yapılması daha büyük külfetlere neden olacak. O nedenle yapılan görüşmede borcun ödenebilmesi için süre verdiler. Buna bağlı olarak da sahaların sulama ve diğer bakımlarının yapılabilmesi için bu borç ödenene kadar elektrikler bugün itibariyle geçici olarak veilecek.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu