ManşetVOLEYBOL

SMAÇLAR OSMAN ÇETİNTAŞ ANISINA ATILDI

8. Bedi’s “3. Osman Çetintaş” Plaj Voleybol anı turnuvası 29-30 Haziran tarihlerinde Bedi’s Plajında gerçekleştirildi.

Bedi’s Amatör Plaj Voleybol anı turnuvası üçüncü ayağı tamamlandı. Boğaz Endüstri Madencilik (BEM) ana sponsorluğunda, Süleyman Rebge’nin organize ettiği 8. Bedi’s “3. Osman Çetintaş” Plaj Voleybol anı turnuvası 29-30 Haziran tarihlerinde Bedi’s Plajında gerçekleştirildi. Turnuvada kızlar kategorisinde 11 takım 44 sporcu, erkekler kategorisinde ise 10 takım 40 sporcu, toplamda 90’a yakın sporcu katılarak şampiyonluk mücadelesi verdi. “Adanın en eğlenceli turnuvası” sloganı ile gerçekleştirilen turnuva çok sevilen Osman Çetintaş anısına yapılırken, kızlar kategorisinde Rahatta Kal, erkekler kategorisinde ise Koopbank Hapi takımları şampiyon oldu.

Boğaz Endüstri Madencilik (BEM) LTD ana sponsorluğunda, Voleybol Federasyon hakemlerinden Sedat Kılıç ve ekibinin yönetimi ile gerçekleşen turnuva iki kategoride oynandı.

Erkekler kategorisi lisansı oyunculardan oluşurken, kızlarda ise lisanslı veya 18 yaş altı lisanslı oyuncular mücadele etti.

Turnuvanın kızlar kategorisi finalinde Rahatta Kal takımı rakibi Crows’u 2-0 mağlup ederek üst üste ikinci kez şampiyon olurken, erkekler kategorisi finalinde ise son şampiyon Koopbank Hapi, Aras Cars’ı 2-0 mağlup ederek üst üste ikinci kez şampiyon oldu. Kızlar kategorisinde turnuva üçüncülüğünü Gabirgas, erkeklerde ise Karslberg elde etti. Turnuvada özel ödüller ise en değerli kadın oyuncu Şerifenaz, en değerli erkek oyuncu İsmail Kovancı seçildi.

Turnuva sonunda düzenlenen törende ilk üç dereceye giren takımlara madalyalar, kupalar, sponsora plaket organizasyon sorumlusu Süleyman Rebge, Osman Çetintaş’ın annesi Betül Çetintaş, babası Nafi Çetintaş tarafından verildi. Turnuvada dereceler şu şekilde oluştu:

 

Kızlar Kategorisi

  1. Rahatta Kal (Şereife Naz, Nehir, Yağmur, İsmahan)
  2. Crows (Sonay, Naz, Lera, Sudenur)
  3. Gabirgas (Diğdem, Göral, Gölgem, Belis)

 

Erkekler Kategorisi

  1. Koopbank Hapi Team (İsmail Kovancı, Ali Duvarcı, Münür Özbilgen, Hüseyin Kubilay, Kemal, Atikoğlu)
  2. Aras Cars (Tunç Derebey, Kemal Derebey, Cengiz Bereket, Ömer Yardımcı)
  3. Karslberg (Ahmet Gürses, Devrim, Bükel, Barış Şahin, Mehmet Kaya)

 

Özel Ödüller:

En değerli erkek oyuncu: İsmail Kovancı

En değerli kadın oyuncu: Şerife Naz Bener

En İyi Genç Oyuncu: Helin Kılıç

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu