Manşet

  SİMAY FİNAL “MOD”UNDA

Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenen Online Salsa Şampiyonası'nda finaller bugün ve yarın gerçekleşiyor.

 

 

MOD ÖĞRENCİLERİNİN BAŞARISI:

Ülkemizin deneyimli dans eğitmenlerinden olan ve MOD dans okulu kurucusu Bilgen Dinçdölek tarafından koçluğu ve eğitmenliği yapılan 14 yaşındaki Simay Atamtürk Türkiye elemelerinde18 yarışmacı arasında ilk 10’a kalarak finalde yarışmaya hak kazandı. Elemelerde ayrıca yine MOD öğrencileri Suzan Ballı ve Alya İleri de ülkemizi başarıyla temsil etti.

 

GÖZLER TÜRKİYE FİNALLERİNDE:

Türkiye Şampiyonası’nda finaller bugün ve yarın yapılıyor. Ülkemiz adına Simay Atamtürk junior, Elis Sermaye ve Beren Barlasoğlu da children kategorilerinde bu özel organizasyonda dereceye girmek için mücadele edecekler. Yarışmada Türkiye’nin birçok ünlü dans uzmanı yanında yabancı ülkelerden de dünya organizasyonlarında görev almış jüriler yer alacak.

 

DİNÇDÖLEK BAŞARILAR DİLEDİ:

MOD Dans Okulu kurucusu Bilgen Dinçdölek, dünya dans kupalarını hedef alarak 2019 yılı boyunca bu alanda Yunanistan, Romanya, Meksika ve Kolombiya’da dereceler elde etmiş öğrenciler yetiştirmiş ve KKTC’yi bu alanda başarıyla temsil etmiştir. Dinçdölek yaptığı açıklamada, bu şampiyonada yer alan ve uzun süre eğitmenliği ve koçluklarını yaptığı, mevcut koreografileri çalıştırılmış eski MOD öğrencileri Elis Sermaye ve Beren Barlasoğlu’na children katagorisinde girdikleri finallerde başarılar diledi.

 

DÜNYA ŞAMPİYONASI’NA DA KATILACAKLAR:

Simay, Elis ve Beren Türkiye Şampiyonası’nın ardından şubat ayında, pandemi sürecinde dünyanın birçok ülkesinde online olarak gerçekleştirilen etkinliklerin en önemlilerinden ve latin dansın merkezi olan Kolombiya’daki Dünya Latin Dans Şampiyonası’na katılarak ülkemizi temsil edecekler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu