GenelManşet

Şampiyon Melekler için Lefke’den Karpaz’a koştu

Ülkemizin başarılı triatlon sporcusu ve uzun mesafe koşucularından Kemal Elektrikçi, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinde yaşamını yitiren ‘Şampiyon Melekler Takımı’ anısına Lefke’den Karpaz’a koştu.

 

KEMAL ELEKTRİKÇİ’DEN 130 KM KOŞU
Ülkemizin başarılı triatlon sporcusu ve uzun mesafe koşucularından Kemal Elektrikçi, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinde yaşamını yitiren ‘Şampiyon Melekler Takımı’ anısına Lefke’den Karpaz’a koştu. Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneğiyle ilgili farkındalık yaratmak isteyen Kemal Elektrikçi, Kuzey Kıbrıs Turkcell iletişim sponsorluğunda 15 Kasım Çarşamba sabahı saat 04:00’te Lefke, Soli Harabeleri bölgesinden koşuya başlayarak akşamüzeri saat 18:00 civarında Karpaz bölgesinde koşusunu tamamladı. Koşu boyunca sevenleri ve arkadaşlarının desteğini de alarak toplamda 130 kilometre koşan Elektrikçi, “Şampiyon Melekler Takımını daha da sahiplenmek ayrıca ailelerini adli süreçte yalnız bırakmadığımızı hatırlatmak için koşuyorum” dedi.

 

ELEKTRİKÇİ DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ:
“15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40.yılı münasebetiyle ve Şampiyon Melekler davasını milli dava haline getirmek ve ailemin ailelerin yanında olduğumu göstermek için Lefke’den Karpaz’a 200 km’lik koşu gerçekleştirmeye çalıştım fakat midem bozulduğundan dolayı 130 Km’de maalesef bırakmak zorunda kaldım.

Swan Hotel direktörü İrfan beye, su sponsorluğumu ve ferdi kaza sigortamı karşılayan Kerem Can abime iletişim sponsorum Kuzey Kıbrıs Turkcell’e, jel ve bar desteğini esirgemeyen House of Supplement direktörleri Göksal Osmanoğulları ve Cenksal Osmanoğulları’na, çıktığım bu yolda beni ta başından sonuna kadar destekleyen annem ve babama, Talat Özakan, İngiltere’den destekleyen Yetkin Ongun ve Emine arkadaşıma, Ferhat Sakallı, Bora Şen, koşu grubundan; Ali Yaman hocama, Erim Debreli, Çağan Kutgüner, Enis Alçıcı, Tunç Berk Sarı, Mehmet Mehtap Gürçimen, Gülcan Nasıroğlu, Evelyn Dolares, Emin İnsel Zeytinoğlu, Mustafa Tekakpınar, Gülseren Dayanık, Osman Atakan, Anastasia Chernova, bisiklet grubundan Алексей Щукин, Bora Ernaz, Kemal Ekdal Umut Güdüz’e ve herkese çok teşekkür ederim. Çalışmalara devam, mücadele devam. Yakup İskender Kıbrıs hocama da birlikte çekildiğimiz fotoğraf için çok teşekkür ederim. Tüm polis ekiplerine de sabahtan akşama kadar beni korumalarına teşekkür ederim.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu