DİĞER SPORLARManşet

SAKARYA’DAKİ GURURUMUZ SONER AKBAŞ

Bisiklet kariyerine 14 yaşında başlayan 24 yaşındaki sporcumuz Soner Akbaş, başarısını ada dışına taşıyarak 10 yıllık çalışmalarının meyvesini profesyonel bir sporcu olarak almaya başladı.

Okan KARADEMİR

 

 

BAŞARILARINI ADA DIŞINA TAŞIDI:

Başarılı bizikletçimiz Soner Akbaş başarılarını ada dışına taşıyıp, 2021’in başında Uluslararası Bisiklet Birliği’ne (UCI) üye Türkiye’nin profesyonel yol bisikleti yarış takımı olan Salcano-Sakarya BB Pro Team’e transfer oldu. Akbaş, Noyanlar Grup sponsorluğunda ülkemizde 1.5 ay hazırlık yaptıktan sonra sezon açılışı için Alanya’ya gitti ve yarışlara hazırlık süreci için çalışmalarına yeni takımı ile kampta devam ediyor.

 

BİSİKLETLE ORTAOKULDA TANIŞTI BİR DAHA VAZGEÇEMEDİ:

Ortaokul çağlarında sadece eğlence amaçlı okul yarışlarına katılan Soner, bisiklet sporuyla tanıştıktan sonra bir daha tutkusundan vazgeçemedi. 1.5 yıl Küçük Kaymaklı ve 2.5 yıl da Yakın Doğu Üniversitesi bisiklet takımlarında yer alan Soner Akbaş, 4. yılından itibaren Salih Yalızat ile tanıştı ve halen çalışmalarının onunla sürdürüyor.

 

SALİH YALIZAT, GREEN PEDAL VE AHMET NOYAN DESTEĞİ:

Üzerinde çok emeği olan ve bugüne kadarki başarılarını Salih Yalızat hocasına borçlu olduğunu belirten Soner, daha sonra İskele’de bulunan Green Pedal Takımı ile 2 yıllık bir birliktelikleri olduğunu açıkladı. Soner, Green Pedal’in destekleri ve Noyanlar Grup Direktörü Ahmet Noyan’ın da çok desteğini gördüğünü ve halen daha bu desteğini de sürdürdüğünü belirtti.

 

BİR YIL İÇİNDE YEDEK KADRODAN ANA KADROYA:

Bu serüvende ailesinin de tam desteğini alan başarılı sporcu, Salih Yalızat ile çalışmalarına devam ederken, Türkiye’den Sakarya BB Pro Team menajeri Aziz hoca ile görüşmeye başladığını belirtti. Görüşmelerin olumlu yönde ilerleyip geçtiğimiz yıl yedek kadrosuna dahil olduğu bu takım ile bu yıl başında ise sözleşmeye imza atarak ana kadroya yükseldiğini ifade eden Soner bu durumdan dolayı gurur duyduğunu ancak bugüne kadar ülkemiz sporunu yönetenlerden hiçbir destek görmediğini de sözlerine ekledi.

Yarış Takvimi :

20-21 Şubat 2021 Gazipaşa Uluslararası Yol Yarışı

3-4 Haziran 2021 Kahramanmaraş Uluslararası Yol Yarışı

10 Haziran 2021 Mimar Sinan Uluslararası Yol Yarışı

11 Haziran 2021 Kayseri Yol Yarışı

17-18 Haziran 2021 Uluslararası Kayseri Turu

Haziran sonu yapılması Türkiye Şampiyonası

 

Pandemi durumuna göre girilecek yarışlar

Çin Yarışı (Tour Of Qinghailake)

Tour Of USA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu