DİĞER SPORLARManşet

SADECE TEBRİK YETERLİ MİDİR?

Tüzüğü, genel kurulu ve üye yapısı nedeniyle tartışmaların odağında olan, federasyonlar tarafından dışlanan KKTC Milli Olimpiyat Komitesi, uzun zamandan sonra uluslararası başarı elde etmiş iki sporcu için tebrik mesajı yayınladı.

 

Okan KARADEMİR

 

 

MOK SORUNLARI GÜNDEMDE, ÇÖZÜM ARANIYOR:

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’nin (MOK) genel yapısı uzun zamandır spor kamuoyunun gündeminde. Zaman zaman federasyonlar bu konudaki serzenişlerini dile getiriyor, zaman zaman da başkan Dursun Koç birlik beraberlik için çağrılarda bulunuyor ancak henüz mesafe kat edilmiş değil. Krizin çözülmesi noktasında bazı çalışmalar yapıldığı biliniyor ve yakın zamanda Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da liderlik edeceği bir komisyon oluşturularak bu sorunların bir an önce çözülmesi bekleniyor.

 

KKTC MOK REAKSİYON GÖSTERMEDE HIZLANMALI:

Geçtiğimiz hafta sonu atletizmde Buse Savaşkan, voleybolda ise Merve Çelebi’nin uluslararası arenada elde ettiği başarıları duymayan bilmeyen kalmadı. KKTC MOK da dün yaptığı basın açıklaması ile iki sporcuyu başarılarından dolayı tebrik etti. Ancak KKTC MOK’un bu gibi olayları çok daha yakından takip ederek daha erken bir zamanda reaksiyon göstermesi beklenmektedir.

 

TEBRİK DIŞINDA FARKLI BİR ÖDÜLLENDİRME PLANI OLACAK MI?

Başarılı sporcularımızın KKTC MOK tarafından tebrik edilmesi önemlidir ancak ülke sporunun en üst noktası olan KKTC MOK adına sadece tebrik etmenin yeterli olup olmadığı tartışılıyor. Bu konuda KKTC MOK’un başta pandemi olmak üzere böylesine zor bir dönemden geçerken ülkemize uluslararası başarılar yaşatmış bu iki sporcu için bu süreçte maddi destek anlamında ya da onları daha farklı bir şekilde ödüllendirme planı olup olmadığı da merak ediliyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu