HENTBOLManşet

OKULLAR TOLGA KINACI PLAJ HENTBOLUNDA MÜCADELE ETTİ

19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı Tolga Kınacı Plaj Hentbol Turnuvası, Yükseliş Hentbol İhtisas Kulübü Tesislerin’de gerçekleştirildi.

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı, Gönyeli Alayköy Belediyesi ve KKTC Hentbol Federasyonu işbirliğinde organize edilen  Tolga Kınacı Plaj Hentbol Turnuvası tamamlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Tolga Kınacı anısına Gönyeli’de gerçekleşen turnuvada saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Tolga Kınacı’nın abisi Hüseyin Aşkın Kınacının yapmış olduğu konuşma ile müsabakalar başladı.

Bu yıl 14 okul takımının katılımlarıyla üç farklı kategoride düzenlenen müsabakalarda kızlarda ve erkeklerde olmak üzere Ortaokul (Yıldız) ve Lise (Genç) kategorilerinde gerçekleşti.

Gün boyunca çekişmeli geçen müsabakalarda dereceye giren okullara madalyaları ve kupaları Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi Müdürü Gökmen Davutoğlu, Gönyeli Alayköy Belediyesi İdare Amiri Savaş Tilki  ve merhum Tolga Kınacı’nın babası Ahmet Kınacı, eşi Gülçin Kınacı tarafından verildi.

Milli Eğitim Bakanı Özel Kalem Müdürü Kemal Şöföroğlu tarafından etkinlikte görev alan hakemlere katkılardan dolayı anı madalyaları verildi. Tüm katılan okul takımlarına da katılım belgeleri takdim edildi.

 

TURNUVA SONUÇLARI:

 

Ortaokul (Yıldızlar) Kızlar

1) Demokrasi Ortaokulu

2) ONKO

3) HSİK

Lise (Genç) Kızlar

1) Lefkoşa Türk Lisesi

2) Anafartalar Lisesi

3) Değirmenlik Lisesi

Lise (Genç) Erkekler

1) Lefkoşa Türk Lisesi (1)

2) Hala Sultan İlahiyat Koleji

3) Lefkoşa Türk Lisesi (2)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu