DİĞER SPORLARManşet

MUHTEŞEM SEMİNER

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu tarafından 12-14 Mart tarihleri arasında online olarak düzenlenen Uluslararası Tenis Semineri'nde, dünyaca ünlü üç önemli tenis antrenörü seminer verdi.

 

SİMON WHEATLEY KÜÇÜK TENİSÇİLER HAKKINDA BİLGİ VERDİ:

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu’nun organize ettiği ve Türkiye’den de ciddi bir ilginin olduğu Uluslararası Tenis Semineri’nin ilk gününde 12 Mart Cuma  akşamı İngiltere’nin önemli antrenörlerinden LTA Performans Koçu Eğitim Yöneticisi Simon Wheatley, küçük yaş tenisçiler için taktiksel gelişim konusunda bilgiler aktardadı.

 

DÜNYACA ÜNLÜ İSİM JUDY MURRAY İLGİ ODAĞI OLDU:

Seminerin ikinci gününde 13 Mart Cumartesi akşamı eski dünya tek erkekler birincisi Andy Murray ve eski dünya çift erkekler birincisi Jamie Murray’ın annesi dünyaca ünlü İngiltere Kadın Milli Takım Antrenörü Judy Murray; hem annelik, hem de antrenörlük tecrübelerini, antrenörler ve aileler ile paylaştı. Profesyonel bir tenisçinin çıkmasının neredeyse imkansız olduğu İskoçya’dan 2 tane dünya 1 numarası tenisçi yetiştiren Juddy Murray, ülkemizden de başarılı tenisçiler çıkarabilmenin mümkün olduğunu açıkladı.

 

EMMA DOYLE ANTRENMAN TEKNİKLERİ ÜZERİNDE DURDU:

14 Mart Pazar günü ise dünyaca ünlü Avusturalyalı Performans Koçu Ted Konuşmacısı Emma Doyle, yaptığı iki sunum ile hem antrenörlere hem de ailelere bilgiler verdi. İlk sunumunda 10 yaş altı sporcularda antrenman teknikleri ile taktiksel çalışmalara değinen Emma, ikinci sunumunda ise 10 yaş üzeri sporcularda antrenmanları eğlenceli şekilde ve farklı bakış açıları ile kurgulama konularına yönelik oldukça verimli bilgiler paylaştı. Seminerin bu bölümünde de antrenörler ve aileler merak ettikleri soruları Emma Doyle’ye sorma fırsatı buldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu