DÜNYAManşet

MİNCİ’DEN BİRİNCİ’YE DESTEK  

Tekin Birinci'nin KTFF başkanlığına adaylığı ile ilgili destekler gelmeye devam ediyor.

 

Okan KARADEMİR

 

Kıbrıslı Türk Teknik Direktör Hasan Oktay Minci, 5 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Seçimli Olağan Genel Kurul’unda başkan adayı olmak isteyen Tekin Birinci’ye destek belirtti.

Geçtiğimiz yıl Kenya’da çalıştırdığı Gor Mahia takımını şampiyonluğa taşıyan ve Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) tarafından da yılın antrenörü ödülüne layık görülerek ülkemize gelip ödülünü alan başarılı ismin sosyal medya hesabından yapmış paylaşımdaki desteğinin ardından birçok kişi daha Tekin Birinci için destek yorumları attı.

Şu anda Londra’da yaşayan ve geçtiğimiz aylarda yakalandığı koronavirüsü yenmeyi başaran  Hasan Oktay Minci’nin paylaşımı şu şekilde;

 

BU DÜŞÜNCENDEN GERİ ADIM ATMA

“Tekin’im, Futbol Federasyonu başkanlığına aday olabileceğini duydum, çok sevindim. Eğitim düzeyi yüksek, dünya futbol vizyonu sahibi olduğundan dolayı, KKTC futbolunu ileriye taşıyabileceğinden eminim. Bu düşüncenden geri adım atma, yolun açık olsun gardas.”

Hasan Oktay Minci’nin bu paylaşımının ardından birçok kişi daha Tekin Birinci’nin bu düşüncesi ile ilgili destek verici  yorumlarda bulundu. Bu yorumlardan bazıları şöyle;

 

AZİZ CİBO: YOLUN AÇIK OLSUN

“Tekin’im, adaylığın KKTC futboluna hayırlı olsun. Futbolumuzu ileriye taşıyabilecek, senin gibi profesyonelce düşünebilen, futbola ve futbolculara, bilgi ve becerisiyle sahip çıkabilecek futbol adamlarına ihtiyacımız var, yolun açık olsun gardaş.”

 

ERTAN ALİ TÜMSOY: BAZI ŞEYLER DEĞİŞMELİ

“Hasan’ım çok güzel yazdın. Bence de artık bazı şeyler değişmeli bu ülkenin futbolunda. Vizyonu geniş, genç ve dinamik Tekin gibi birine ihtiyaç var. Onun iyi işler de yapacağına gönülden inanırım. Hayırlısı olsun derim.”

 

MURAT SENKUL: DESTEĞİMİZ TAMDIR

“Dış temas kurabilecek insanlar şart, desteğimiz Tekin’e tamdır.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu