ManşetVOLEYBOL

MERVE’DEN 1 ALTIN 1 BRONZ MADALYA

KKTC vatandaşı olan bir kızımız Merve Çelebi, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen 2021 Kar Voleyboolu Avrupa Turu'nda Avusturya'dan bir altın bir de bronz madalya ile dönüyor. Siyasilere soruyoruz; Onu sadece tebrik ederek mi yetinecek siniz yoksa bu kızımız için Anayasada'ki kuralları uygulayacak mısınız?

Okan KARADEMİR

 

AVRUPA’DA BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞAN BİR KIZIMIZ VAR:

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen 2021 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’nun ilk iki etabı Avusturya-Wagrain’de gerçekleşti.  KKTC’den Merve Çelebi ile Türkiye’den Bahanur Gökalp ve Simge Yalçın üçlüsünden oluşan Türkiye Kar Voleybolu Kadın Milli Takımı Avrupa Turu’nda ilk iki etabı bir altın bir de bronz madalya ile tamamladı.

 

MERVE’Lİ TÜRKİYE’DEN 7 GALİBİYET 1 MAĞLUBİYET

Türkiye Kar Voleybolu Milli Takımı, geçtiğimiz hafta düzenlenen 2021 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Wagrain Etabı’nın ilk haftasını namağlup şampiyon olarak tamamlamıştı. Etabın ikinci haftasında ise Ay Yıldızlılar, finalin kapısına kadar gelerek şanssız bir şekilde yarı finalde kaybetti ve üçüncülük maçına çıktı. Üçüncülük maçında Litvanya’yı 2-1 mağlup eden Merve’li Türkiye bronz madalyanın sahibi oldu. Avrupa Turu’nda Merve’li Türkiye, ilk iki etap sonunda oynadığı toplam 8 maçta 7 galibiyet ve 1 mağlubiyetle oldukça başarılı bir performans ortaya koydu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu