Genel

Merve, Buse ve bizlere yaşattırdıkları gurur

Bizler için ne güzel bir gururdur kendi ülke vatandaşlarımızın başka ülkelerde elde ettikleri spor başarıları.

 

Önce küçücük bir adanın başarılı sporcusu olup sonra da bu başarıyı yurt dışına taşıyarak hepimizi onurlandırmak paha biçilmez bir mutluluktur.

Başarılı bir sporcu olmak kolay değildir. Özellikle ülkemiz koşulları düşünüldüğünde mevcut şartlar altında başarılı olabilmek, ayrı bir önem ve anlam taşımaktadır.

Sporcularımız ada şartları altında başarılarını kanıtlayıp yurt dışında yarışma hakkı elde ettiklerinde, malesef kendi ülkeleri adına yarışamıyorlar ve Türkiye vatandaşı olarak yarışmalara katılmak durumunda kalıyorlar; Bu neredeyse yarım asırdır aşamadığımız bir sorundur.

Sporcuların kendi ülkeleri adına yarışabilmesi, başka ülkelerde elde ettikleri başarıları kendi ülke bayrakları altında taçlandırabilmesi onlara hem daha büyük bir motivasyon hem de daha büyük bir mutluluk yaşatacak, özlediğimiz milli başarı duygularımızı yaşayamamanın yükünü de üstlerinden alacatır; İnanın bu bir sporcu için çok önemli ve verdiği emeklerin haklı karşılığıdır.

Ülkemizin tanınmaması, her platformda karşımıza çıkan çok önemli bir engeldir ve artık ülkemiz adına gerekli girişimlerin yapılıp bu engelin ortadan kaldırılması için çalışmaların başlatılması gerekmektedir.

Son yıllarda görüyoruz ki başarılı sporcu oranımız giderek artmakta ve önümüzdeki örnekler çoğalmaktadır. Ülkemizin sahip olduğu bu pırıl pırıl değerlerin artık başarılarını kendi ülkeleri adına kazanmaları en büyük hakları ve ülke adına bizim de özlem duyduğumuz hakkımızdır.

İki genç kızımız Merve ve Buse’nin elde ettikleri başarılar karşısında onları ayakta alkışlıyor ve onların bu başarılarıyla gurur duyduğumu söylemek istiyorum.

Biri atletizm diğeri voleybol branşında çok güzel başarılar elde ettiler. Bu iki yıldız kızımız kendi ülkelerinden kilometrelerce uzakta emek verip kendileri ve ülkeleri adına önemli başarılar elde etmeye devam ederken ben de yetkililere sormak istiyorum;

Başarı kazanmış bu sporcularımız için ne yapmayı düşünüyoruz?

Bizlere çok büyük bir gurur yaşatan bu sporcularımıza ülke olarak gereken değeri verip onlara sahip çıkacak mıyız?

Yoksa onlar da diğer başarılı sporcularımız gibi sadece fotoğraflarını paylaşıp sosyal medya üzerinden tebrik ederek sıradanlaştırdığımız sporculardan mı olacak?

Buse ve Merve ülkeniz sizinle gurur duyuyor, umarım siz de ülkenizin size sağladıklarıyla gurur duyabileceksiniz.

Bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu