DİĞER SPORLARDÜNYAManşetTÜRKİYE

Malezyalı bisiklet takımı, Türkiye’de ilk kez yarışmanın heyecanını yaşıyor

Antalya'da düzenlenen uluslararası yol bisikleti yarışlarına Malezya'dan katılan Terengganu Bisiklet Takımı (TSG), Türkiye'de ilk kez pedal çevirmenin heyecanını yaşıyor.

Antalya’nın Alanya, Manavgat, Gazipaşa ve Gündoğmuş ilçelerinde 30 Mart’a kadar sürecek Vole Alanya 2021 Uluslararası Yol ve Dağ Bisikleti Yarışları’nın belirli etaplarına katılacak Malezyalı bisiklet takımı, Türkiye’de olmaktan mutlu.

Okurcalar Mahallesi’ndeki bisiklet dostu bir otelde kamp yapan Malezyalı sporcular, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yarışlara hazırlanıyor.

Takımın antrenörü Muhammed Saiful Anuar Aziz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Antalya’da geçirdikleri zamanı özel olarak nitelendiren Aziz, Türkiye Bisiklet Federasyonuna kendilerine sağladığı kolaylıklardan dolayı teşekkür etti.

Aziz, daha önce Türkiye deneyimi yaşamadıklarını belirterek, “Hem kamp yapmak hem de yarışmak için seçildik. Türkiye’de yarışmanın ayrı heyecanı var. Diğer spor dallarında olduğu gibi bisiklet sporcuları da Kovid-19 nedeniyle yurt dışına gitmede sıkıntılar yaşıyor. Ama Türkiye, burada çok faklı bir konumda. Salgının durumunu Türkiye’de daha da iyiye gittiğini görüyoruz. Bu bizi mutlu etti.” ifadesini kullandı.

Ovechkin: Zorlayıcı ve güzel yarışlar olacak

Malezya takımı adına yarışlara katılan Rus sporcu Artem Ovechkin ise Malezya takımının yurt dışından çok transfer yaptığını dile getirdi.

Malezya için yarışmanın kendisi için zor olmadığını vurgulayan Ovechkin, “Türkiye’nin verdiği özel izinle yarışmaya geldik. Burada olduğumuz için mutluyuz. Güçlü takımlar var. Yollar, hava çok güzel. Zorlayıcı ve güzel yarışlar olacak.” diye konuştu.

– Lakasek: “Antrenmanlarımızı rahatlıkla ve güvenli yapıyoruz”

Malezyalı sporcu Irwandie Lakasek de Türkiye’deki Kovid-19 salgını tedbirlerinin iyi olduğunu söyledi.

Türkiye’nin bu süreçte iyi durumda olduğunu anlatan Lakasek, “Antrenmanlarımız rahatlıkla ve güvenli yapıyoruz. Buraya ilk gelişimiz olmasına rağmen çok mutlu olduk. Artık tek düşüncemiz yarışlarda takım ve ülkemiz adına elimizden geleni yapmak.” şeklinde görüş belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu