DİĞER SPORLARManşet

Kocaeli’nde Tazegül birinci, Kurt üçüncü

 

 

Türkiye’nin Kocaeli şehrinde 100. Yıl Cumhuriyet yol koşusu yapıldı. Atatürk’ün emaneti Cumhuriyet’i coşkuyla kutlamak için düzenlenen etkinlikler kapsamındaki Kocaeli 100. Yıl Cumhuriyet yol koşusuna 2 bin 208 kişi katıldı.

Cumhuriyet Koşusu, 1 kilometrelik çocuk maratonu, 3 kilometrelik halk maratonu ve 10 kilometre koşusu olmak üzere 3 kategoride düzenlendi.

Maratonda genç, yaşlı, gazi, engelli ve engelsiz çok sayıda vatandaş yer aldı.

 

Tazegül Birinci, Kurt Üçüncü

Kocaeli 100. Yıl Cumhuriyet 10 kilometre yol koşusuna katılan ülkemizin başarılı atletleri Hakan Tazegül ve Eser Kurt önemli dereceler elde etti.

10 kilometrede Hakan Tazegül 40-44 yaş gurubunda Türkiye genelinde birinci oldu. Yine aynı yaş grubunda (40-44) yarışan diğer atletimiz Eser Kurt ise üçüncü olarak ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ettiler.

 

Rahmet ve minnetle anıyoruz

Bu anlamlı ve güzel günde Kocaeli’nde düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Yol Koşusunda 10 Km’de 40-44 yaş gurubunda birinci olan başarılı atletimiz Hakan Tazegül, Cumhuriyetimizin 100. yılında bize Cumhuriyeti emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle andıklarını ifade etti.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu