GenelManşetMOTOR SPORLARI

Klasikler, slalom yarışı ile piste çıkıyor

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) Near East Bank 2023 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası kapsamında düzenlenen etkinlikleri devam ediyor.

Bu yılın dördüncü etkinliği olan “Türkiye İş Bankası Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası” ilk yarışı, bu akşam Cemsa Sporting Center’de yapılacak.

Slalom şampiyonasının adı Türkiye İş Bankası oldu

Near East Bank 2023 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası takviminde olan fakat ayrı organize edilen slalom şampiyonası, Türkiye İş Bankası Kuzey Kıbrıs Bölge Müdürü Serhan Akşahin ve Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği Başkanı Gökhan Necipoğlu tarafından imzalanan antlaşma ile resmiyet kazandı ve yarışın adı “Türkiye İş Bankası 2023 Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası” oldu.

Saat 19.00’da start alacak

Telsim’in iletişim sponsorluğunda düzenlenecek olan Türkiye İş Bankası 2023 Slalom Şampiyonası’nın ilk ayağı ve Klasik Otomobil Sergisi’nde saat 18.00’den itibaren klasik araçlar sergi alanında toplanmaya başlayacak. Saat 19.30’da ise slalom yarışı start alacak.

3 yarış olarak planlandı

Her yıl yaz aylarının vazgeçilmez etkinlikleri arasında olan ve bu yıl da 3 yarış olarak planlanan klasik otomobil slalom yarışlarında, genel klasmanın yanı sıra araçların yıllarına göre; E, F, G, H ve Turing kategorileri olacak. Marka kategorilerinde ise VW, Mini, Mercedes, Ford ve BMW olacak. Tüm bu kategorilerin yanı sıra Kadınlar kategorisi de her yıl olduğu gibi bu yıl da olacak.

2 farklı pist şeklinde yarışlar olacak

CYP Duş, Güven Sigorta, Capital Radio ve Amesis Dijital Ajans’ın da katkılarıyla yapılacak slalom yarışında klasik severler Cemsa Sporting Center pisti içerisinde hazırlanmış iki pist şeklinde yarışacaklar. A pistinde klasikler, daha süratli ve uzun olan Extreme pistinde ise Turing klasmanı yarışçıları mücadele edecek. Her yıl olduğu gibi 1 araç ile 2 kişi kayıt yaparak farklı kapı numaraları ile yarışılabilecekler.

Kategoriler:

1.Genel Klasman
2.E Klasmanı ( 1946-1960)
3.F Klasmanı (1961-1970)
4.G Klasmanı (1971-1980)
5.H Klasmanı (1981-1991)
6.Turing Klasmanı (1992 sonrası )
7.Kadınlar Klasmanı
8.VW Cup
9.Mini Cup
10.Mercedes Cup
11.Ford Cup
12.BMW Cup

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu