ManşetTÜRKİYE

KKTC DE PROJEYE DAHİL EDİLİYOR

SPORDEK 9. Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan TC Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, Kıbrıs Türk Sporu ile ilgili müjdeli haber verdi.

GIYNIK SPOR ÖZEL:  Okan KARADEMİR

 

SPORDEK 9. TOPLANTISINDA GÜNDEM KKTC OLDU:

TC Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanlığı ile Spor Dekanları Konseyi’nin (SPORDEK) ortaklaşa gerçekleştirdiği  “Dokuzuncu Genel Kurul Toplantısı” dün online olarak yapıldı. Prof. Dr. Hürmüz Koç’un başkanlığında toplanan SPORDEK’in 9. birleşimine katılan TC Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, Kıbrıs Türk Sporu ile ilgili önemli müjdeler verdi.

 

MÜJDEYİ ERSÖZ VERDİ, KKTC PROJEYE DAHİL EDİLİYOR:

Ersöz toplantıda, Türkiye Spor Eğitimi ve Araştırmaları Dairesi’ne bağlı olarak oluşturulacak olan Türkiye Spor Bilimleri Kurulu’nun, Türkiye genelinde 23 bölgede yürüteceği “Sporda Yetenek Tanımlama ve Geliştirme Projesi”ne 24. bölge olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin dahil edileceğini müjdeledi.

 

YENİ YETENEKLER KEŞFEDİLECEK, BAŞARILILAR KORUNACAK:

TC Gençlik ve Spor Bakanlığı, TC Lefkoşa Büyükelçiliği Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinatörlüğü ve ülkemiz sporunda söz sahibi kesimlerin birlikte yürüteceği bu tarihi proje ile KKTC sporunda başarılarını ada dışına taşıyan ve gurur kaynağımız olan yeni Yiğitcan’lar, Merve’ler, Buse’ler, Doğukan’lar, Ahmet’ler, Zihni’ler ve Tuğba’ların keşfedilerek yetiştirilmesi hedeflenecek. Bu doğrultuda mevcut başarılı sporcularımızın da korunması, ödüllendirilmesi ve teşvik edilmesi noktasında da ciddi adımlar atılacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu