Manşet

KAZANANLAR AÇIKLANDI

Geleneksel Yenidüzen Gazetesi 23. Yılın Spor Ödülleri’nde birinciler belli oldu

 

Yenidüzen Gazetesi’nin geleneksel olarak düzenlediği ve 23’üncü kez organize edilen Yılın Spor Ödülleri’nde birinciler açıklandı.

Sporyeni’nin haberine göre; 2 Ekim 2020 tarihinden 15 Ocak 2021 tarihine kadar yapılan kupon ve SMS oylaması sonucunda Yılın Sporcusu kategorisinde futbol branşında Yasin Kurt, Yılın Antrenörü kategorisinde futbol branşından Ali Oraloğlu, Yılın Yöneticisi kategorisinde futbol branşından Koral Bozkurt, Yılın Genç Yeteneği kategorisinde voleyboldan Seray Bayraktar ve Yılın Hakemi kategorisinde futboldan Kerem Eran en fazla oy alarak birinci oldu.

 

CANLI YAYINLA AÇIKLANDI

Geleneksel Yenidüzen Gazetesi 23. Yılın Spor Ödülleri’nde birinciler Kanal Sim ekranlarında Hüseyin Kıral’ın sunumu ve Yenidüzen Gazetesi Spor Şefi Burhan Gürkan’ın katılımı ile canlı olarak açıklandı.

 

25 İSME TOPLAM 19 BİN 736 ADET OY

10 farklı branştan 25 ismin yer aldığı oylama süresince toplamda 19 bin 736 adet oy kullanıldı. Beş kategoride en fazla oy kullanılan kategori 4 bin 844 oyla Yılın Antrenörü kategorisi oldu.

 

ÖZEL ÖDÜL MERVE ÇELEBİ – GÜNER BURGUL ÖDÜLÜ BUSE SAVAŞKAN

Komite tarafından iki ayrı özel ödül de verildi. Voleybolda ülkemizde ve yurt dışında elde ettiği başarılardan dolayı Merve Çelebi’ye özel ödül verildi. Merve Çelebi canlı yayına katılarak aldığı özel ödülden dolayı teşekkürlerini iletti.

Ayrıca atletizm yüksek atlama branşında son olarak Türkiye Salon şampiyonu olan ve Yılın Sporcusu kategorisinde de yer alan Buse Savaşkan’a da özel ödül takdimi yapıldı. Ülke sporuna önemli katkılar yapmış, kısa süre önce yaşamını yitiren Güner Burgul adına verilen özel ödül ile ilgili Burgul’un oğlu Nazım Burgul canlı yayına bağlanarak görüşlerini aktardı, Savaşkan’a aile olarak maddi ve manevi destek vereceklerini belirtti.

 

BİRİNCİLER

Yenidüzen Gazetesi 23. Yılın Spor Ödülleri’nde birinci olan isimlere ülkedeki sağlık şartları el verdiği bir dönemde ödülleri takdim edilecek. Ödüllerde kategorilerinde ilk üç sıra şu şekilde oluştu:

 

Yılın Sporcusu:

 1. Yasin Kurt (Futbol) 2197 oy
 2. Kemal Özekmekci (Vücut Geliştirme) 749 oy
 3. Buse Savaşkan (Atletizm) 482 oy

 

Yılın Antrenörü:

 1. Ali Oraloğlu (Futbol) 1957 oy
 2. Özgü Bayraktar (Futbol) 1761 oy
 3. Kemal Derebey (Voleybol) 480 oy

 

Yılın Yöneticisi:

 1. Koral Bozkurt (Futbol) 2315 oy
 2. İbrahim Önderoğlu (Motorsporları) 761 oy
 3. Ruhsar Vudalı (TS Basketbol) 306 oy

 

Yılın Genç Yeteneği:

 1. Seray Bayraktar (Voleybol) 1950 oy
 2. Özgül Çetin (Yüzme) 1067 oy
 3. Gürsu Gülerler (Atletizm) 345 oy

 

Yılın Hakemi:

 1. Kerem Eran (Futbol) 1994 oy
 2. Recep Kılıç (Voleybol) 557 oy
 3. Utku Hamamcıoğlu (Futbol) 363 oy

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu