ManşetVOLEYBOL

İKİNCİ ALTIN MADALYA HEYECANI BAŞLIYOR

Merve'li Türkiye Kar Voleybolu Kadın Milli Takımı Avrupa Turu'nun ikinci mücadelesine çıkıyor. İlk turu bay geçen Türkiye ilk maçında bugün KKTC saati ile 13.30'da Avusturya'ya karşı mücadele verecek.

Okan KARADEMİR

 

Kıbrıslı Türk voleybolcumuz Merve Çelebi ve Bahanur Gökalp ile Simge Yalçın’dan oluşan Türkiye Kar Voleybolu Kadın Milli Takımı Avrupa’da ikinci mücadeleye çıkıyor.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen 2021 Kar Voleybolu Avrupa Turu’nun ikinci ayağı Avusturya-Wagrain’de başladı.

Geçtiğimiz hafta Wagrain’de düzenlenen ilk etabı namağlup şampiyon olarak tamamlayan Türkiye Kar Voleybolu Kadın Milli Takımı organizasyonun ikinci haftasında da 1 no’lu seribaşı olarak mücadele edecek.

 

9 ÜLKEDEN 15 TAKIM

Organizasyonda Türkiye, Avusturya (4 takım), Çekya, Almanya, Macaristan (2 takım), İtalya, Litvanya (3 takım), Slovenya ve Ukrayna olmak üzere 9 ülkeden 15 takım yer alacak.

 

TÜRKİYE İLK TURU BAY GEÇTİ İLK RAKİP AVUSTURYA

Bugün başlayan organizasyonun ilk turunu Türkiye bay geçti. Mücadeleye ikinci turdan başlayacak Ay Yıldızlılar ilk maçını bugün KKTC saati ile saat 13.30’da Avusturya 1 takımı ile oynayacak.

Türkiye bu maçın sonucuna göre  bugün bir maça daha çıkacak.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu