DİĞER SPORLARManşet

Hüsnü Batıkan Aliş’ten Türkiye ikinciliği

 

 

KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu milli sporcusu Hüsnü Batıkan Aliş, Türkiye Powerlifting Şampiyonası’nda Türkiye ikinci oldu.

Büyük Erkekler Open -93 kg kategorisinde zorlu rakipleri karşısında müthiş bir mücadele veren Aliş, 242.5 Kg ile squat’ta birincilik, 290 Kg deadlfit’te birincilik ve 157.5 Kg bench press’te ikincilik elde ederken toplam kaldırışta 690 kg ile Türkiye ikinciliği elde etti.

 

Dahlameroğlu başarıyı kutladı destek istyedi

KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu, Türkiye Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil eden milli sporcularımız Serpil Özkan ve Hüsnü Batıkan Aliş’e, altı gün boyunca tüm kategorilerde hakem olarak görev yapan Ada Dahlameroğlu ve antrenör Mehmetali Deniz’e teşekkür ederek başarılarını kutladı.

Dahlameroğlu; “Ülkemize uygulanan spor ambargosuna rağmen ülkemiz adına dünyanın her yerinde podyuma çıkan federasyonumuz sporcuları, fırsat verilirse neler yapabileceklerini göstermişlerdir. Şimdi artık devletimizin sporcularımıza sahip çıkarak bu başarılarının devamını sağlaması gerekmektedir. Eminiz ki devlet yetkililerimiz sporcularımızın başarılarını takdir ederek destekleyecek ve ülkemiz adına yaşadığımız bu büyük gurur ve sevinç daim olacaktır.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu