GenelManşetMOTOR SPORLARI

Haskasap-Mulla zirvede

Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde Zafer Drift Neu Racing Team’den Enver Haskasap-Halil Mulla ikilisinin oldu!

Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde Zafer Drift Neu Racing Team’den Enver Haskasap-Halil Mulla ikilisinin oldu!

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği ve ana sponsorluğunu Basel Holding’in üstlendiği 2023 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası yedinci yarışı olan Gülgün Süt 2023 Kuzey Kıbrıs Rallisi 14-15 Ekim tarihlerinde yapıldı. 2 gün süren ralli Kanlıköy, Serdarlı, Tirmen ve Ergenekon’daki etaplarda gerçekleştirildi. Hava şartlarından dolayı oldukça zorlu ama bir o kadar heyecanlı geçen son yarışta Dirft Neu Racing Team ekibi, Enver Haskasap-Halil Mulla ikilisi şampiyon olmayı başardı.

Skoda Motorsports’un R5 klasmanındaki en başarılı otomobillerinden Skoda Fabia R5 ile yarışa katılan Drift Neu Racing Team, ilk gün start verilen Kanlıköy etabı ardına Girne Kapısı Seyirci etabında tırmanma ve drift araçlarıyla yaptıkları gösteri ile de seyircilerden tam not aldı. Haskasap-Mulla ikilisi, seyirci özel etabında oldukça güzel bir performans sergileyerek etabın birincisi olmayı başardılar.

15 Ekim Pazar günü sabah ilk 5 etabı en iyi dereceyle bitiren Drift Neu Racing Team, toplam 8 etabın 6’sını kazanarak 172 puanla şampiyonada liderlik elde ederek, şampiyonluğu garantiledi.

Drift NEU Racing Team Pilotu Enver Haskasap, Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonasının 7.nci yarışındaki başarıları ardına şunları aktardı;

“ Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize ettiği ralli şampiyonasının yedinci ve son yarışına sezon boyunca hazırlandık ve oldukça motive şekilde başladık. İlk iki etapta hava şartlarından dolayı da oldukça zorlayıcı oldu, yağmurun etkisi ile çamurlu bir zeminde piste çıktık. Kanlıköy etabına iki kez çıktık yağmurun şiddeti ve yaşanan kazadan dolayı iptal oldu. Ardına, gece sonu Girne Kapısında seyirci özel etabında drift araçlarımızla “best time” yaparak güzel bir performans sergiledik ve bu etabı birincilikle bitirdik. Pazar günkü yarışlara oldukça motive şekilde başladık. Serdarlı, Tirmen ve Ergenekon’daki etaplarda iyi dereceler elde ederek şampiyonluğu garantilemiş olduk. Ralli sezonunun bitişine son bir yarış kaldı Kasım ayı sonunda yapılacak yeni yarışlara tam gaz hazırlanıyoruz. Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’na ve organizasyona teşekkür ederiz, güzel bir sezon yaşıyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu