HENTBOLManşet

GG’den Hentbol Federasyonu’na sert tepki

“Bizi ligden çekilmeye mecbur bırakmasınlar”

Tahir TOPALOĞLU

Derviş Mişon Hentbol Kupası’nda Gençlik Gücü’nün UKÜ ile oynadığı maçın içinde yaşanan bir pozisyon sonrası yaşanan kısa süreli gerginliğin yankıları sürüyor. Gençlik Gücü Başkanı Osman Karamanlı, verilen ağır cezalar sonrası sert açıklamalarda bulundu.

Başkan Osman Karamanlı yaptığı açıklamada, UKÜ maçının oynandığı sırada bir pozisyon sonrası sporcular arasında yaşanan tartışmaların sonucunda Hentbol Federasyonunun Arda Kahraman’a 3 ay, İbrahim Mısırlıoğlu’na 1 ay ve Şemsi Yıldırım’a ise 1 ay ceza vermesinin ardından, Hentbol Federasyonun art niyetli olduğunu belitti.

Karamanlı, isyanımız sadece bu cezalar ile ilgili olmamakla birlikte, birçok kez federasyon tarafından haksızlığa uğradıklarını ancak bu haksızlıklara rağmen başarılarının önüne geçemediklerini söyledi. Karamanlı, adaletin olmadığı bir ortamda Hentbol oynadıklarını ancak sabırlarının taşmak üzere olduğunu söyledi. Başkan Karamanlı, ceza verilmesi konusunda şikayetleri olmadığını ancak yaşanan tartışmaların böyle ağır cezalar gerektirmediğini ayrıca sadece kendilerine bu tür cezaların verilmesinin düşündürücü olduğunu söyledi.

Karamanlı, adaletin olmadığı yerde bizimde olmamız doğru olmaz ve bizi ligden çekilmeye mecbur bırakmasınlar dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu