DİĞER SPORLARFUTBOLManşet

Futbol Tenisi Avrupa Şampiyonası başladı

FIFTA tarafından organize edilen Futbol Tenisi Avrupa Şampiyonası Mağusa’da oynanıyor

FIFTA tarafından organize edilen Futbol Tenisi Avrupa Şampiyonası Mağusa’da oynanıyor

 12 ÜLKE 140 SPORCU:
KKTC Futbol Tenisi Federasyonu ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası dün başladı.  24-27 Ekim tarihlerinde Gazimağusa Mağusa Arena’da yer alan şampiyonaya 12 ülkeden 140 sporcu katılıyor.  Romanya, Moldavya, Fransa, İtalya, Türkiye, KKTC, Arnavutluk, Bask Ülkesi, Azerbaycan, Macaristan ve Danimarka’nın milli takımlar düzeyinde gerçekleştirilen karşılaşmalar 13 kategoride oynanıyor.

FİNALLER 27 EKİM’DE
Gençler, kadınlar, büyük erkekler, U21 Mix ve büyük mix kategorilerinde oynanan müsabakalarda grup maçları, bugün ve yarın oynanırken 26 Ekim’de yarı final maçları oynanacak. Şampiyonanın final ve ödül töreni ise 27 Ekim Cuma günü tamamlanacak.

 SONGUR, “BÜYÜK GURUR”
Bugün gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan FIFTA başkanı ve KKTC Futbol Tenisi Federasyonu başkanı Şevket SOngur avrupa şampiyonasının ülkemizde yapılıyor olmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek katılan tüm takımlara başarılar diledi.

TEKÇAM “SPORUN BİRLEŞTİRİCİLİĞİ”
Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Spor Koordinatörü Mithat Tekçam yeni bir branşın uluslararası organizasyonunu Kuzey Kıbrıs’ta görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek “Spor dostluktur kardeşliktir barıştır. Sporun bu mesajlarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyoruz” diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

 ULUÇAY “TÜM SPORCULARA BAŞARILAR DİLİYORUM”
Açılışta konuşma yapan Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, turnuvaya katılan ve turnuva kapsamında ülkemizde misafir olarak bulunan herkese teşekkür etti. Gazimağusa’nın yıllarca farklı isimlerle anıldığını ve artık Melekler Şehri olarak anıldığını belirten Başkan Uluçay, tüm sporculara başarılar dileyerek uluslararası turnuvanın Gazimağusa’da yapılması nedeni ile tüm yetkililere teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu