Manşet

FEDERASYONLAR “MUHTIRA” HAZIRLIĞINDA

Ülke sporunda yaşanan belirsizlikler ve sorunlar nedeniyle bazı spor federasyonları sporu yönetenlere yönelik ortak bir uyarı açıklaması yapacak

 

Okan KARADEMİR

 

Spor federasyonları ülke sporunu yönetenlere yönelik bir muhtıra hazırlığına girdiler.

Son günlerde ülke sporu yönetimi konusunda ciddi sıkıntılar yaşanırken federasyonlar da bir bir seslerini çıkarmaya başladı.

Okçuluk Federasyonu Başkanı Ferdi Çiftçi’nin ülke sporu yönetimine karşı açıklamaları ve istifasıyla ilk ateş yakılmıştı.

Ardından Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan ve Cimnastik Federasyonu Başkanı Hasan Sapsızoğlu da buna dahil olarak açıklamalar yapmış ve sporu yönetenlere karşı sert söylemlerde bulunmuştu.

Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Hüseyin Aşkın Kınacı da bu duruma karşı tepki verenler arasına girerken birçok spor federasyonu daha durumdan rahatsız ve bazı federasyonlar bu konuda birleşerek ortak bir muhtıra yayımlamayı planlıyor.

Herhangi bir durumu anımsatmak ve bir konuda uyarı için yazılan yazı anlamına gelen muhtıra konusunda federasyonlar çalışmalara başladı.

Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, muhtıranın içeriğinde mart ayının sonuna doğru gelinirken halen daha bütçelerin belirlenmemesi, tesislerin bakım onarımlarının yapılmayışı ve Spor Dairesi’nin sporun başlaması noktasında hiç bir girişim yapmayarak sessiz kalmasına yönelik uyarılar içerecek.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu