BASKETBOLManşet

ERTEN GAZİ, AVRUPA ŞMPAİYONASI KADROSUNA ÇAĞRILDI

Sakatlığı geçen Kıbrıslı Türk Milli basketbolcumuz Erten Gazi, Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman tarafından FIBA 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele edecek kadroya çağrıldı.

Erten Gazi sakatlığının geçmesi ile birlikte Ergin Ataman tarafından geniş kadroya alındı. Milli takım ilk çalışmasını 24 Haziran Pazartesi günü Ergin Ataman yönetiminde yapacak.

Konuyla ilgili Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklama şu şekilde;

“A Erkek Milli Takımımızın 16 kişilik kamp kadrosu belli oldu. 24 Haziran – 8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek kamp dönemi İstanbul’da başlayacak.

24 Haziran – 1 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da çalışmalarını gerçekleştirecek millilerimiz, 27 Haziran Perşembe günü Filipinler ile karşılaşacak. 2 Temmuz’da ikili temas karşılaşması oynamak üzere Fransa’ya gidecek Ay-yıldızlılarımız, son olarak 6-7 Temmuz tarihlerinde Sırbistan’da turnuvaya katılarak çalışmalarını noktalayacak.

A Erkek Milli Takımımız, FIBA 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri kapsamında 22 Kasım 2024’te Macaristan ile evinde, 25 Kasım 2024’te ise Macaristan ile deplasmanda karşılaşacak. Ay-yıldızlılarımız B Grubu’ndaki son karşılaşmalarında 20 Şubat 2025’te evinde İtalya ve 23 Şubat 2025’te deplasmanda İzlanda ile oynayacak.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu