DİĞER SPORLARManşet

ELİS SERMAYE DÜNYA FİNALLERİNDE

Latin dansında, yaşı küçük ama yeteneği çok büyük ismi olan Elis Sermaye, Dünya Latin Dans Şampiyonası (World Latin Dance Cup) finallerinde KKTC adına yarışacak.

 

 

Okan KARADEMİR

 

DÜNYANIN EN PRESTİJLİ DANS YARIŞMASI:

Dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan ve geçtiğimiz yıl Kolombiya’nın ünlü şehirlerinden Medellin’de düzenlenen Dünya Latin Dans Şampiyonası (World Latin Dance Cup) Covid-19 nedeniyle bu yıl online platformda gerçekleşiyor. Ciddi bir ön hazırlık gereketiren yarışma ile ilgili birçok kategoride ve farklı latin dansları branşlarında dünyanın dört bir yanından yarışmacılar günlerce hazırlanarak yarışma şartları çerçevesinde talep edilen çekimleri yarışma uygulaması arayüzünden sisteme göndererek önce ön elemeye katılıyor ve sonrasında da final hakkı arıyorlar.

 

ELİS ELEMELRDE 2. SIRADAN FİNALLERE KALDI:

Salsa soloist çocuk kategorisinde geçen yıl Romanya’daki ön elemeyi kazanarak Medellin’de yarı finalde yarışan Elis Sermaye, bu yıl ise online düzenlenen yarışmada aynı kategoride aralarında Amerika, Kolombiya, Ekvator, Fransa, Türkiye, Romanya, Peru, Kanada ve Kuzey Kıbrıs’tan yarışmacıların bulunduğu ön elemede büyük bir başarı seriledi. Jüri görevinde Karen Forcane, Michelle Morales ve Emily Albi gibi sayısız dünya şampiyonlukları olan sanataçıların yer aldığı değerlendirme sonucunda 10 yaşındaki Elis, 21 yarışmacı arasında 2. sıradan finallere yükselmeyi başardı.

 

FİNAL HAZIRLIKLARI TAM GAZ, SONUÇLAR 28 ŞUBAT’TA AÇIKLANACAK

Elemelerde ilk 10’a giren dansçıların yer alacağı finaller için hazırlıklarını müthiş bir disiplin ve ciddiyet içinde devam ettiren Elis, dans ve cimnastikle ilgili çalışmalarını Akare Dans ve Spor Merkezi bünyesinde Ahmet Arık, Metehan Güneş, Uğur Demircioğlu, Tuğçe Doygunel ve Buğra Siperoğlu ile sürdürüyor. Yarışma finali için çekimlerin sonuna gelindi.  25 Şubat’ta final performansı çekimleri gönderilecek ve merakla beklenen sonuçlar ise 28 Şubat’ta açıklanacak. Final sonuçları WLDC youtube kanalından tüm dünyaya aynı anda açıklanacak.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu