FUTBOLManşet

DTB’DEN GELECEĞE DEV YATIRIM

Kıbrıs Türk futbolunun köklü kulüplerinden Doğan Türk Birliği'nde başkan Bayar Piskobulu ve yönetiminin yıllarca hayali kurarak çalışmasını yaptığı yeni lokal projesi resmen hayata geçiyor.

 

PROJE HAFTAYA BAŞLIYOR, TEMEL ATMA TÖRENİ YOK:

Girne’nin sarı lacivertli kulübü, Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı yanında otopark olarak kullanılan ve DTB’ye ait olan bu araziye yeni kulüp binası ve sosyal tesis yapımı için uzun süredir devam eden süreci nihayete erdirerek projenin inşaasına gelecek hafta start verecek. Pandemi tedbirlerinden dolayı inşaatın temel atımı ile ilgili herhangi bir tören düzenlenmeyecek.

 

PİSKOBOLU: 16 AYDA KARKASI TAMAMLAMAK İSTİYORUZ:

Başkan Bayar Piskobulu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, DTB İnşaat Komitesi tarafından alınan kararla inşaatın yapımının Özyalçın İnşaat Şirketi’nin üstleneceğini bildirdi. Piskobulu, ilk etapta 16 aylık bir süre zarfında binanın karkasını tamamlamak istediklerini ve bunun için gerekli bütçenin de hazır olduğunu belirtti. Yeni kulüp binasında sosyal tesisler dışında ayrıca 16 daire ve kulübe aylık 10-15 bin stg arasında sabit gelir getirecek dükkan ve restorantlar da olacak.

 

 

 

 

????????????????????????????????????

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu