Manşet

Cimnastikçilerimiz Balıkesir’de çoştu

Near East Bank sponsorluğunda Türkiye’nin Balıkesir şehrinde düzenlenen 5.Balıkesir Ulusal Cimnastik Şampiyonası’na katılan Erbulut Cimnastik İhtisas Derneği sporcuları ikisi şampiyonluk olmak üzere 6 kürsü yaşadı

ÜLKEMİZİ BAŞARIYLA TEMSİL ETTİLER:

Erbulut Cimnastik İhtisas Derneği, Near East Bank sponsorluğunda Türkiye’nin Balıkesir şehrinde düzenlenen 5.Balıkesir Ulusal Cimnastik Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil etti.

 

7 FARKLI KATEGORİDE YARIŞTILAR:

32 sporcu, 5 antrenör ve velilerin de yer aldığı 73 kişilik kalabalık kafile ile şampiyonaya katılan Erbulut Cimnastik İhtisas Derneği yarışmada 7 farklı kategoride mücadele ederken derneğin 2 sporcusu da ferdi olarak yarıştı.

 

TOPLAM ALTI KÜRSÜ:

Organizasyona Türkiye’nin birçok ilinden toplam 620 sporcu katılırken Erbulut Cimnastik İhtisas Derneği sporcuları şampiyonada, antrenörler Mustafa Erbulut, Hasan Avukat, Gamze Solakoğlu, Alisya Özkoççatlı ve Müge Tahsin nezaretinde dördü bireysel ikisi de takım olmak üzere toplam altı kürsü gördü.

 

2 ŞAMPİYONLUK, 1 ÜÇÜNCÜLÜK, 3 DÖRDÜNCÜLÜK:

Yarışmada bireysel olarak Mert Mevlüt ve Poyraz Kartopu kategorilerinde şampiyon olurken, Nida Toko ve Elif Doğan dördüncü olarak kürsüye çıktı. Takımsal klasmanda ise Yıldız Kızlar (Pelin Hatipoğlu, Elif Doğan, Özden Öztümen) üçüncülük, yıldız erkekler de (Berk Mevlüt, Sarp Menteşoğlu, Enes Bulut) dördüncülük elde etti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu