Manşet

BUSE SAVAŞKAN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Milli atletimiz Buse Savaşkan başarıdan başarıya atlıyor. Buse, Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda kadınlar yüksek atlama branşında 1.82'lik derecesiyle Türkiye şampiyonu olarak göğsümüzü kabarttı.

 

SALONDA 1200 ATLET MÜCADELE ETTİ:

Büyüklerde Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda yarışacak Türkiye Milli Takımı’nın da belirlendiği Türkiye Salon Atketizm Şampiyonası, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından 5-7 Şubat tarihlerinde İstanbul’daki Ataköy Atletzim Salonu’nda düzenlendi. 8 ülkeden 18 misafir atletin de katılım gösterdiği yarışmalarda üç gün boyunca 1200 atlet mücadele etti.

 

BUSE 1.82 İLE TÜRKİYE’DE ZİRVEDE:

Hazırlıklarını TOHM’da (Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi) sürdüren ve bu sezon elde ettiği derecelerle başarı çıtasını her geçen gün yükselterek ülkemizi gururlandırmaya devam eden milli atletimiz Buse Savaşkan, kadınlar yüksek atlamada 1,82’lik derece ile Türkiye şampiyonluğuna ulaştı. Buse, şubat ayında iki önemli organizasyonda Türkiye Atletizm Milli Takımı ile mücadele edecek.

 

ÖNCE UKRAYNA, SONRA BALKAN ŞAMPİYONASI:

Başarılı atletimiz Türkiye Milli Takımı ile ilk olarak 10-12 Şubat tarihlerinde Ukrayna’nın Sumi şehrinde yapılacak Ukrayna Salon Atletizm Şampiyonası’nda mücadele edecek. Buse daha sonra ise yine milli takım ile bu kez 20 Şubat’ta İstanbul’da yapılacak Balkan Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası’nda derece arayacak. Yoğun geçecek şubat ayında Buse’nin 23 Şubat’ta İstanbul’daki Salon Atlamalar Kupası ve 24 Şubat’ta Sırbistan Uluslararası Salon Yarışması (Belgrad) veya IAAF Permit Uluslararası Salon Yarışması (Madrid) katılıp katılmayacağı ilerleryen günlerde belli olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu