DİĞER SPORLARManşet

BUSE, ATLAMALAR KUPASI’NDA 1.84’LE İKİNCİ

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Ruhi Sarıalp Salon Atlamalar Kupası'nda yüksek atlamada piste çıkan başarılı atletimiz Buse Savaşkan ikinci oldu.

 

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Ruhi Sarıalp Salon Atlamalar Kupası’nda yüksek atlamada piste çıkan başarılı atletimiz Buse Savaşkan ikinci oldu.
İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda bugün yapılan ve halen devam eden organizasyonda KKTC adına yarışan Buse 1.84’lük derecesiyle kürsünün ikinci basamağına çıktı ve gümüş madalyanın sahibi oldu. Yarışmada ödül töreni de az önce gerçekleşti ve Buse madalyasını aldı.
Buse, geçtiğimiz hafta sonu yapılan Büyükler Balkan Salon Şampiyonası’nda 1.80’lik dereceyle Balkan üçüncülüğü elde etmişti.

CAHİT YÜKSEL’DEN BUSE’YE İZİN
Antrenörü Cahit Yüksel ile birlikte oldukça yoğun ve başarılı bir yarış sürecinden geçen Buse dinlenme fırsatı bulacak. Cahit Yüksel’in diğer sporcusu Tuğba Danışmaz ile yurt dışında bir organizasyona katılacak olmasından dolayı Buse’nin yaklaşık 1 haftalık tatil yapma fırsatı olacak.
3 aydır ülkemizden uzak kalan Buse’nin bu fırsatı önümüzdeki günlerde ülkemize gelerek değerlendirmesi bekleniyor.

Dereceye Girenler
Atlet                                  Ülke                    Derece
1.Sadullaeva safına             Özbekistan              1.86
2.Buse Savaşkan               KKTC                   1.84
3.Kadriye Aydın               Mersin                1.76

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu