FUTBOLManşetTÜRKİYE

Bursaspor’da yeni kriz

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Bursaspor'da krizler sona ermiyor. Maaş alamıyoruz' sözleri sonrası elektrikler de kesildi. Futbolcuların sosyal medya üzerinden yaptığı bildirim ardından yeşil beyazlı ekipte yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Spor Toto 1. Lig’de topladığı 37 puanla 9. sırada bulunan Bursaspor, zor günler geçirmeye devam ediyor. Ali Akman’ın Bundesliga ekibi Eintracht Frankfurt ile anlaşması üzerine genç futbolcu kadro dışı bırakılmıştı.

Bursaspor yine aynı dönemde 8’i futbolcu, 11 kişinin koronavirüse yakalanması, 4 futbolcunun da sakatlık yaşamasıyla Giresunspor ile oynanan maça altyapıdan 9 futbolcu dahil etmek zorunda kalmıştı.

FUTBOLCULARDAN İMZALI ORTAK BİLDİRİ

Yeşil beyazlı ekip, yaşanan bu talihsiz süreçte play-off yarışının 7 puan gerisine düşerken Bursaspor’da son olarak futbolcular, sosyal medya hesaplarından maaşların ödenmediği ve sözlerin tutulmadığı yönünde imzalı ortak bildiri paylaştı.

Bursaspor’da futbolcular sosyal medyadan kendi ıslak imzalarının yer aldığı ve içeriğinde mali konularla ilgili yaşanan sıkıntıların aktarıldığı bir bildiri yayımladı.

 

Bursasporda yeni kriz Maaş alamıyoruz sözleri sonrası elektrikler de kesildi

 

“Sezon başından bu yana Türk futbolunun 5 büyük kulübünden biri olan Bursaspor futbol takımı olarak yaşadığımız sıkıntıları bir de hep beraber aktarmak istiyoruz” sözleriyle başlayan bildiride Bursasporlu futbolcular şu sözleri kullandı;

“Bu onurlu arma altında, köklü bir camianın mensupları olarak bilinmesini istediğimiz bir gerçek var. Biz liglerimizde sezon başından bu yana bir kuruş maaş alamayan tek futbolcu grubuyuz. Elbette ekonomik sıkıntılar var, elbette şartlar ağır. Ancak biz bu kulübe gönül verenlerin başını eğmemek adına aylardır büyük fedakarlıklar yaparak mücadele ediyoruz. Verilen senetlerin geçersiz çıkması, primlerin bile gecikmesi, aylardır personele maaşların yatmaması, normal kabul edilmemeli.

Amacımız sezonun bitimine yaklaşık 50 gün kala birilerini hedef göstermek değil, kendi gerçeğimizi kamuoyuyla paylaşmak. Kent büyüklerimizin, camia büyüklerimizin somut, samimi ve net bir şekilde harekete geçmesini, bizim hak edişlerimiz için toplanan desteklerin takipçisi olmalarını istiyoruz. Biz bu değerli formayı terleten grup olarak değer görmek istiyoruz. Bugüne kadar her koşulda savaştık, bu formaya sahip çıktık, sezon sonuna kadar da çıkmaya devam edeceğiz. Bu konuyu kamuoyuyla bir şekilde paylaşmak durumunda kaldığımız için taraftarlarımızdan ve camiamızdan “biz” özür diliyoruz.”

 

Bursasporda yeni kriz Maaş alamıyoruz sözleri sonrası elektrikler de kesildi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu