Manşet

BURGUL AİLESİ BUSE’NİN YANINDA

Yenidüzen Gazetesi Geleneksel 23. Yılın Spor Ödülleri’nde Buse Savaşkan’a Güner Burgul Özel Ödülü verildi. Burgul ailesi bu ödüle layık görülen sporcumuz için maddi, manevi herşeyi yapma kararı aldı.

BUSE SAVAŞKAN’A “GÜNER BURGUL ÖZEL ÖDÜLÜ” VERİLDİ:

Yenidüzen Gazetesi tarafından bu yıl 23’üncüsü organize edilen Yılın Spor Ödülleri kapsamında verilen ödüllerden bir tanesi de Güner Burgul Özel Ödülü oldu. Kısa süre önce kaybettiğimiz, ülke sporuna önemli katkıları bulunan Güner Burgul adına verilmesi kararlaştırılan ödül atletizm dalında gururumuz olan Buse Savaşkan’a verildi. Buse bu ödüle layık görüldüğünü, Türkiye Milli Takımı ile Ukrayna’daki şampiyona sırasında öğrendi ve büyük mutluluk yaşadı. Ödül gecesinde yayına katılan Güner Burgul’un oğlu GIYNIK SPOR Haber Müdürümüz Nazım Burgul ise, ailece Buse’ye ve bundan sonra ilgili sporcuya maddi, manevi ne gerekiyorsa üzerlerine düşeni yapma kararı aldıklarını belirtti.

 

“GÜNER HOCAMIZ ADINA ÖDÜL BAHŞETMENİZ BİZLERİ SON DERECE GURURLANDIRDI”

Nazım Burgul, kısa süre önce kaybettikleri babası Güner Burgul’un adına böyle bir ödül verilmesi ile ilgili “Ne kadar teşekkür etsek az” dedi. “Güner Burgul 1946 doğumlu. Bisikletin onursal başkanı. Özelde bisiklet, genelde tüm sportif branşlara emek vermiş, katkı koymaya çalışmış, hem sporun, hem eğitimin, hem sanatın, hem de kültürün farklı branşlarında çalışmış biri. Bu tip gerçekleştirdiğiniz özel gecelerde de toplumsal hafıza adına büyüklerimizin, değerlerimizin tekrar dillendirilmesi, bizler için son derece önemli. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Güner hocamızın adına da bir özel ödül bahşetmeniz bizleri son derece gururlandırdı” dedi.

 

 “AİLECE GÖRÜŞTÜK, MADDİ VE MANEVİ ÜZERİMİZE NE DÜŞÜYORSA YAPACAĞIZ”

Buse Savaşkan’ın kısa süre önce 23 yaş altında Avrupa barajını geçtiğini, 1.86 ile kişisel rekorunu kırdığını hatırlatan Nazım Burgul, “İnşallah bundan sonraki süreçte 2024 Paris veya 2028 Los Angeles’ta Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen göğsümüzü kabartacak bir performans adayı. Bu tip ödüllerle onlara, bu kapalı toplumun sporcularına coşku ve heyecan verme adına sizlerin ödüllendirmeleri çok önemli. Bu noktada 23. yılındaki ödüllerde babamıza, atamıza da yer verdiğiniz için teşekkür ederiz. Biz ailecek görüştük, sevgili Buse için maddi, manevi üzerimize ne düşüyorsa, ne gerekiyorsa yapacağız. Bundan sonra da ilgili sporcuya da desteğimiz sürecek. ifadelerini kullandı. (Kaynak: SporYeni)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu