Manşet

Bu gurur için teşekkürler Buse ve Merve

 

Okan KARADEMİR

 

Bu gurur için teşekkürler Buse ve Merve

 

Pandemi nedeniyle uzun süredir sporda bu denli heyecan yaşamamıştım.

Biri atlet biri voleybolcu iki kahraman Kıbrıslı Türk kadını dün hem bana hem de eminim ki bu ülkeye büyük gurur yaşatmıştır.

Neredeyse bir yıldır çekmeye devam ettiğimiz koronavirüs belasından halen kurtulamazken bu zor süreçte bir sporcumuz İstanbul’daki Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye Milli Takımı formasıyla yüksek atlamada üçüncü olarak kürsüye çıkıyor ve bronz madalyayı boynuna takıyor.

Diğer sporcumuz ise Avusturya’da Türkiye Milli Takımı ile ilk gün çıktığı iki maçta önce Macaristan’ı sonra da Çekya’yı devirerek yarı finale çıkıyor. Bugün de önce yarı finali geçip ardından da Merve’nin şampiyona öncesinde söylediği gibi final ve altın madalya gelecektir inşallah.

Gün boyunca bir yandan Buse’yi bir yandan da Merve’yi takip etme heyecanı içerisinde telaşlandık, an be an her gelişmeyi aktarmaya çalıştım.

Canlı yayın ve canlı sonuçlara ulaşma sorunu nedeniyle Buse’nin yarışını göremesek ve sonuçları yarış esnasında elde edemesek de sevgili Buse’den gelen madalya fotoğrafı ile içimi bir huzur kapladı.

Değineceğim konu bir düşmanlık meselesi değildir. Sadece ülkemin bir evladının başarısı ile gurur duymaktır. Buse yüksek atlamada dün iki de Rum sporcuya karşı yarıştı. Yıllarca söyler dururuz onlar yarışır biz izleriz diye. İşte Buse evladımız çıktı rakiplerine karşı yarıştı ve onları geçerek kürsüye çıkmayı başardı. Yani demem şu ki Rum tarafı spor alanında uzun zamandır profesyonel bir yapıda. Başarılı olmaları gayet normal. Ancak biz öyle değiliz. Fakat ülkemiz sporcularına profesyonel çalışma imkanları yaratılınca neleri yapabilecekleri ve başarabilecekleri ortada. Bu konuda bizim devletimizin kendi sporcularına vermediği değeri veren Türkiye’ye de teşekkürler. Bugün yine Merve’nin Kar Voleybolu heyecanına devam edeceğiz. Haydi Merve altın madalya gelsin.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu