DİĞER SPORLARManşet

BOCCE MİLLİ TAKIMI AVRUPA ŞAMPİYONASI YOLUNDA

Bocce Milli Takımı 17-23 Haziran tarihleri arasında İtalya’nın Terni şehrinde gerçekleşecek olan Avrupa Tekler ve Karışık Çiftler Şampiyonası’na katılmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Kafile Başkanlığını Hasan Senin’in yapacağı ekibimizde, Remzi Öztenekecioğlu ferdi erkek kategoride, Serpil Kızıldere ferdi kadın kategoride yer alacakken, Halit Çağman ve Gülden Gökalp ise karışık çiftler kategorisinde boy gösterecek.

Toplam 16 ülkenin temsil edileceği şampiyonada kategorilerinde ilk 6’ya girecek olan ülkeler Dünya Şampiyonası’na katılmak için gerekli barajı da geçmiş sayılacaklar.

Senin: Avrupa’da boy göstermek ükemiz adına mutluluk verici

Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Hasan Senin, uzun yıllardır çeşitli engellemeler yüzünden Avrupa Şampiyonaları’na katılamadıklarını aktarırken, son 2 yıldır yaptıkları lobi çalışması ve Türkiye Bocce Bowling Darts Federasyonu ve aynı zamanda Dünya Bocce Federasyonu Başkanı Mutlu Türkmen’in destekleri ile tekrardan ambargoların kırıldığını ifade etti.

Bu süreçte yaklaış 1 aydır milli takım olarak turnuvaya hazırlanıldığını aktaran Senin, hedeflerinin Dünya Şampiyonası’na kota almak olduğu belirtti.

Federasyon başkanı Senin son olarak sporun ve sporcunun yanında olan Limasol Sigortaya’da bu süreçte yine kendilerine destek verip milli takımlar forma sponsoru olduğu için teşekkürlerini iletti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu