FUTBOLManşet

BİRİNCİ DE RESMEN ADAY OLDU, SERTOĞLU’NA TÜZÜĞÜ SORDU

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu'nun 5 Haziran Cumartesi günü yapılacak KTFF Seçimli Olağan Genel Kurul'unda aday olacağını resmen açıklamasının ardından Tekin Birinci de adaylığını duyurdu. Birinci açıklamasında KTFF tüzüğündeki başkanlar için 3 dönem 12 yıl başkan seçilebilir maddesini de gündeme getirerek 11 yıldır başkanlığı devam eden Hasan Sertoğlu'na bu konu hakkında tüzük değişikliği mi yok sa 1 yıl sonra yeniden seçim mi yapılacağı sorusunu sordu.

Tekin Birinci’nin açıklaması şöyle;
“KTFF  Başkanımız Sn. Hasan Sertoğlu’nun az önce yaptığı açıklama ile yeniden 3. dönem Başkanlık için adaylığını biran önce  resmileştirip aday oldugunu açıklamasını sevinç ve saygıyla karşıladığımı söylemek isterim. Açıklama sonunda diğer aday olacak arkadaşlara başaralılar dilemesini de teşekkürlerle selamladığımı belirtirim.”
ADAYIM
“Bu açıklama birçok soru işaretini kafamızda bitirmiş, benim ve ekibimin de adaylığımızı açıklamamız gerekliliğini doğurmuştur.”
SEÇİM ERKENE ALINSIN
“Benim naçhizane fikrim yine daha önce olduğu gibi gerekli coğunluğu sağlayıp seçimleri en az 1 ay erkene almaktır.”
FUTBOLUN KAYBEDECEK ZAMANI YOK
“Tekrarlamak isterim ki futbolumuzun kaybedecek tek bir dakikası bile yoktur. Hem içerde hem dışarda hiç vakit kaybetmeden çok yoğun mesai yapma gerekliliği vardır.
SERTOĞLU’NA TÜZÜK SINIRLANDIRMASI SORUSU
“Benim için şahsi olarak Sn Sertoglu’nun aday olması hicbir problem icermesede federasyonumuz tüzüğü başkanın görev süresini 3 dönem yani 12 yıl olarak sınırlandırmaktadır. Bu durumda bir tüzük değişikliği gerekir mi veya 1 sene sonra tekrar seçime mi gidilecek buna da bir açıklık getirilmeli ve herkes adımını, plan ve projesini bu doğrultuda açıklamalıdır.
KTFF Tüzüğünün 39. Maddesinin  5. Fırkasına göre Başkan’ın görev süresi 3dönen yani 12 yılla sınırlandırılmıştır.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu