FUTBOLManşet

BİRİNCİ ADAYLIK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

FIFA menajeri Tekin Birinci, KTFF başkanlığına adaylık için çalışmalara başladığını açıklarken mevcut başkan Hasan Sertoğlu'na da gönderme yaptı.

Okan KARADEMİR

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu, 5 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Başkanlık seçiminin de yapılacağı genel kurul öncesinde FIFA menajeri olarak görev yapan Tekin Birinci, geçtiğimiz günlerde başkan adaylığı ile ilgili bir açıklama yapmış ve konuyu düşündüğünü belirtmişti.

Tekin Birinci’nin bu düşüncesi doğrultusunda destekler artmaya devam ederken Kıbrıslı Türk teknik adam Hasan Oktay Minci’nin de başarılı menajere sosyal medya hesabından destek vermesinin ardından Birinci bu konuda resmen çalışmaya başladıklarını açıkladı.

 

ÇALIŞMAYA BAŞLADIK

Birinci, Minci’nin destek mesajıyla ilgili onur ve gurur duyduğunu belirtirken ” Güzel bir çalışmamız var, ülke futbolunun geleceği için ve sizin açtığınız yolda gerek hoca gerek futbolcu olarak daha çok yurt dışında ses getirmek için arkadaşlarla çalışmaya başladık.” diyerek başkan adaylığı konusunda kararını verdi.

 

SERTOĞLU’NA GÖNDERME

Birinci paylaşımında ayrıca “Bu iş bilin bir kişinin tek başına aldığı kararlarla olacak birşey değil, ekip işidir. Göstermelik değil içinde gerçekten futboldan gelen insanların olduğu ve yurt içinde ve yurt dışında durmadan çalışacak kişilerin olduğu bir dönemde yapamazsak da koltuğa yapışıp kalmayacak bir ekip kurmak için çalışıyoruz.” ifadelerini de kullanarak KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’na gönderme yaptı.

 

TEKİN BİRİNCİ’NİN PAYLAŞIMI

“Hasan abi bu düşüncelerini burda yansıtman benim için onur ve gurur verici. Güzel bir çalışmamız var ülke futbolunun geleceği için ve sizin açtığınız yolda gerek hoca gerek futbolcu olarak daha çok yurt dışında ses getirmek için arkadaşlarla çalışmaya başladık. Bu iş bilin bir kişinin tek başına aldığı kararlarla olacak birşey değil, ekip işidir. Biz de güzel bir ekip kurmaya çalışıyoruz. Göstermelik değil içinde gerçekten futboldan gelen insanların olduğu ve yurt içinde ve yurt dışında durmadan çalışacak kişilerin olduğu bir dönemde yapamazsak da koltuğa yapışıp kalmayacak bir ekip kurmak için çalışıyoruz.”

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu