GenelManşet

BİLARDOCULARIMIZ SLOVENYA’DA BAŞARI PEŞİNDE

Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu Milli Takımı Slovenya’da gerçekleşen Avrupa Bilardo Şampiyonasın’da mücadele ediyor.

Slovenya’nın Podcetrtek kentinde 6 Temmuz’da başlayan ve 16 Temmuz’da sona erecek olan Avrupa Bilardo Şampiyonası’nda ülkemizi milli takım oyuncuları ve federasyon başkanı Levent Erboy’dan oluşan kafile temsil ediyor.

Avrupa Bilardo Şampiyonası’nda ülkemizden büyükler kategorisinde Mustafa Alnar, Onuç Altur, Hüseyin Borankan, kadınlar kategorisinde Alara Gafari, U-23 kategorisinde Salih Boztuna mücadele ediyor.

Avrupa şampiyonalarına resmi katılım

Federasyon başkanı Levent Erboy yaptığı açıklamada, bugüne kadar yaşanan süreçte Rumlar’ın her türlü engelleme çalışmalarına rağmen hala Billiard Federation of Northern Cyprus olarak uluslararası üyeliğimizin geçerli olduğunu ve 2007 yıllından itibaren her yıl Büyükler, Gençler ve Seniorlar olmak üzere yılda 3 kez resmi davet yazısı alarak gerçek anlamda ve resmi Avrupa Şampiyonalarına Kıbrıslı Türkler olarak katılım sağlamaktan mutlu olduğunu belirtti.

Başarılı sporcularımızla ülkemizin adını duyuracağız

Erboy; “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşulları hepimiz biliyoruz tüm bu zorluklara rağmen bizleri kırmayan bilardo sporuna destek veren sponsorlarımız İR-MAR Süpermarket, ALG Lojistik, Nethouse’un katkılarıyla bu önemli turnuvaya katılabildik. Bu zor ekonomik koşullarda elini taşın altına koyan, bize güvenen ve destek veren tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi. Amacımız Avrupa’da gençlerimizin önünü açmak bu sporu geliştirmek olduğunu ifade eden başkan Levent Erboy, bu turnuva sürecinde de ülkemizin adını yetiştirdiğimiz başarılı sporcular ile dünyaya duyurmaya devam edeceğiz diyerek tüm sporcularımıza başarılar diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu